Yüksek kan şekerini dengeleyen 3 baharat! İbn-i Sina şeker hastalarına öneriyor

Kan şekerini dengeleyen baharatların başında tarçın geliyor. Özellikle şeker hastalarının tarçınlı çay içmesi çok şifalı. İşte şeker hastalığına şifa olan 3 baharat...

Yüksek kan şekerini dengeleyen 3 baharat! İbn-i Sina şeker hastalarına öneriyor

Bazı baharatlar kan şekerini dengeliyor. Sağlığa iyi geliyor. Peki hangi baharatlar şeker hastalığı için birebir? İşte yanıtı...

KAN ŞEKERİNİ DENGELEYEN 3 BAHARAT

Zerdeçal

Zerdeçalın iyileştirici özellikleri uzun zamandır bilinmektedir. Bu harika baharat bağışıklığı artırmaya yardımcı olur, cilt durumunu iyileştirir. Ve son zamanlarda, Amerikan Tıp Dergisi Kanıta Dayalı Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp Dergisi'nde bir çalışma yayınlandı. Elde edilen verilere göre kurkumin (zerdeçalda aktif bileşen olan bir madde) glikoz seviyelerini düşürmeye ve diyabetle ilişkili komplikasyonları azaltmaya yardımcı olabiliyor. Makale ayrıca hastalara günde bir çay kaşığı zerdeçal ile bir bardak süt içmesini tavsiye ediyor.

Sarımsak

Phytomedicine dergisinde, diyabetli fareler üzerinde yapılan bir deneyde günlük diyetlerine sarımsak eklendiği ilginç bir çalışma yayınlandı. Sonuçlar, sarımsak tüketiminin kandaki insülin seviyelerini artırmaya yardımcı olduğunu gösterdi. Bu yüzden yemek pişirirken yemeğe bir diş sarımsak eklemeyi unutmayın.

Tarçın

Sadece bir kuru tarçın çubuğu yüzde 18 fenol içerir. Bu baharatın diyabetli (özellikle tip 2) kişiler için ideal olmasının nedeni budur. Kan şekerini düşürmek için uzmanlar günde 1 çay kaşığı tarçın alınmasını tavsiye ediyor.

  • kan şekeri
  • baharat
  • yemek
Tüm Mor Papatya haberleri için tıklayın