Yeşil çay bu saatte içildiğinde kalorileri parçalıyor! Posası göz altı morluklarına birebir

Yeşil çay güçlü bir antioksidan. Yeşil çay zayıflama konusunda ise en etkili çayların başında geliyor. Peki yeşil çayın faydaları neler? Yeşil çay nasıl demlenir? İşte yanıtı...

Yeşil çay bu saatte içildiğinde kalorileri parçalıyor! Posası göz altı morluklarına birebir

Yeşil çay kalorileri parçalıyor. Her sabah aç karnına metabolik hızı artırıyor. Peki yeşil çayın faydaları neler? Yeşil çay nasıl demlenir? İşte yanıtı...

YEŞİL ÇAYIN FAYDALARI

Yeşil çayın bir fincanı bile çok önemli miktarlarda biyoaktif bileşen içerir. Bunlar arasında en önemlilerinden bir tanesi olan polifenoller, vücutta inflamasyonun azaltılmasına yardımcı olarak birçok hastalığa karşı koruyu etki sağlar.

Yeşil çay, kahve kadar olmasa da içeriğinde önemli bir miktarda kafein barındırır. Bu miktar kafeinin gerginlik ve çarpıntı gibi olumsuz etkilerini göstermeden sağlık açısından olumlu etkilerini sağlaması için ideal miktar olarak tanımlanabilir.

Yapılan birçok bilimsel araştırmada düzenli olarak yeşil çay tüketiminin yağ yakımını hızlandırdığı ve metabolizma hızını arttırdığı gibi önemli etkiler fark edilmiştir.

Yeşil çayın önemli etkilerinden bir diğeri ise kronik hastalıklara karşı koruma sağlamasıdır. Yapılan bilimsel araştırmalara bakıldığında birçoğunda yeşil çayın insülin direncini azalttığı ve kan şekeri seviyelerini dengelediği görülmüştür.

YEŞİL ÇAY NASIL TÜKETİLİR?

Bir bardak sıcak suyun içerisine bir tutam yeşil çay atın. 3 dakika demleyin. Süzün ve afiyetle için. Sabah aç karnına için.

  • yeşil çay
  • kalori
  • zayıflama
Tüm Mor Papatya haberleri için tıklayın