Kilosu 200 TL! Kolesterolü olanların kurtarıcısı

Yeşil kahve yüksek kolesterolü olanların kurtarıcısı. Yeşil kahve, düzenli olarak tüketildiğinde iyi huylu kolesterolü yükseltip, kötü huylu kolesterolü düşürüyor.

Kilosu 200 TL! Kolesterolü olanların kurtarıcısı

IHA

Son yıllarda yeşil kahve tüketimi arttı. Çünkü yeşil kahve kolesterolü dengeliyor.

İHA'da yer alan habere göre yeşil kahve kilo vermek amaçlı sık tüketilen ürünler arasında yer alıyor. Ayrıca yüksek kolesterolü olanların da tercih sebebi.

KİLOSU 200 TL

Antioksidan bakımından zengin olan yeşil kahve, düzenli olarak tüketildiğinde iyi huylu kolesterolü yükseltip, kötü huylu kolesterolü düşürücü etkisini göstermesiyle biliniyor.

Normal Türk kahvesine göre kavrulmadan yapılan yeşil kahve, yine sıcak olarak tüketiliyor. Yeşil kahvenin kilogramını 200 TL'ye sattıklarını söyleyen Eskişehirli baharatçılar, fiyatının kavrulmuş Türk kahvesiyle aynı olduğunu aktardı.

"ÖZELLİKLE KOLESTEROLÜ YÜKSEK OLANLAR SIKÇA TÜKETİYOR"

Eskişehir'de baharatçılıkla uğraşan Selim Doruk, yeşil kahve hakkında bilgiler verdi. Fiyatlarının Türk kahvesiyle aynı olduğunu söyleyen Doruk, yeşil kahvenin özelliklerini şöyle anlattı:

"Yeşil kahve, Türk kahvesinin kavrulmamış hali. Özellikle kolesterolü yüksek olanlar sıkça tüketiyor. Daha çok 45 yaş üstü vatandaşlar tercih ediyor. Normal kahveden farklı olarak, bir su bardağına bir yemek kaşığı yeşil kahve ekleyip, ortalama 4 dakika kaynatıldıktan sonra sıcak şekilde servis ediliyor. Fiyatları da kavrulmuş Türk kahvesiyle aynı. İkisinin de kilogramı 200 TL."

Unutkanlığın ilacı! Ünlülerin en çok tükettiği meyve

Tüm Mor Papatya haberleri için tıklayın