Kan şekerini iğnesiz düşürüyor! İşte o 3 bitki

Şeker hastaları kan şekeri seviyelerini aşırı düşmekten veya yükselmekten korumalılar. Şeker hastalığı önlem alınmazsa ciddi boyutlara gidebiliyor. Hastalığın seyrini belirleyen şey ise beslenme ve tedavi. Peki şeker hastalığına iyi gelen bitkiler neler?

Kan şekerini iğnesiz düşürüyor! İşte o 3 bitki

AKSAM.COM.TR/MOR PAPATYA

Bitkisel tedavi yöntemleri merak ediliyor. Yeşil çayın ise yapılan araştırmalar sonrası kan şekerini düşürdüğü ortaya çıkardı. Peki şeker hastalığına iyi gelen bitkiler neler?

YEŞİL ÇAY

Bir meta-analize göre, yeşil çay tüketimi, açlık kan şekeri seviyelerinde azalma, HbA1c seviyelerinde azalma ve açlık insülin seviyelerinde azalma ile ilişkilidir. Bunların hepsi kan şekeri sağlığının ölçümleri ve dolayısıyla diyabetin göstergesidir.

ZERDEÇAL

Zerdeçalın aktif bileşeni 'kurkumin'dir ve kurkuminin, kan şekeri kontrolü de dahil olmak üzere baharatın faydalarının çoğundan sorumlu olduğuna inanılmaktadır.

GİNSENG

Ginseng, dünyada en çok bilinen ve yaygın olarak kullanılan bitkisel ürünlerden biridir. Geleneksel Doğu tıbbında enerjiyi artırmak, stresi azaltmak ve vücudu dengeye getirmek için binlerce yıldır kullanılmaktadır. Yakın zamanlarda ise kan şekerini kontrol etmeye yardımcı olmak için bir terapi olarak incelenmiştir.

Sirkeli kür haftada 2 kilo verdiriyor

30 Aralık 2021 Perşembe günü burç yorumları! Balık aşık Yay ev alıyor

Bir kaşık yetiyor! Bağışıklık güçlendirici astım, bronşit tedavisine iyi geliyor

Tüm Mor Papatya haberleri için tıklayın