• 16 Mayıs 2021 Pazar 08:00
  • |
  • 16 Mayıs 2021 Pazar 08:00

SPOR YAZARLARI

Mustafa Sapmaz

Tebrikler Beşiktaş...

Bir golün değerini anlatan harika bir sezon oldu. Sezona kötü başlayan, istediği sonuçlar gelmediğinde doğru bildiği oyundan vazgeçmeyen Sergen Yalçın bu şampiyonluğun baş kahramanıdır. Eğer takımına ikinci bir oyun planını uygulatabilse şampiyonluğu da son saniyeye bırakmayabilirdi.

Bitime üç hafta kala aldıkları iki yenilgiyle işleri kendileri zora soktu. Sinir harbi şeklinde geçecek 90 dakikada bu psikolojiyi kaldıracak takımın kupayı havaya kaldıracağı maçta, bir bölümü puan farkıyla ikinciliğe düşerek oynasalar bile yine şampiyonlukta kendileri kazanmayı bildiler.

Sonuna kadar hak ettiler. Dar bir oyuncu grubuyla sezon içerisinde büyük bir puan kredisi ve rakiplerinin de alkışını alan güçlü bir oyun inşa ettiler. Son düdük çalıp şampiyon olduklarında mikrofon uzatılan Rıdvan Yılmaz "Beni buraya getiren hocalarımın ellerinden öpüyorum, benim üzerimdeki emekleri çok büyük" diyerek gözyaşlarına boğulan altyapıdan gelen oyuncuları, tekmeye kafa uzatan Vida gibi cengaverleri, terinin son damlasına kadar formasını ıslatan Atiba gibi ikon oyuncularıyla kazandılar. Uzun bir sezondu. Belki heyecanı oynanan futbolundan büyüktü, ancak kazananı olan, bu heyecanı sonuna kadar yaşattıkları için kaybedeni olmayan bir sezondu.

Beşiktaş son beş sezonda ikinci kez şampiyonluğu yaşadı. Ve lig şampiyonumuzun muhtemelen bundan sonra uzun yıllar Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılma hakkını elde edemeyeceği değerli bir bileti de ceplerine koydular. Şimdi bu şampiyonluğa geçmişte yapılan maddi hataları tekrarlamadan ilerlemek önemli. Tebrikler Beşiktaş

YAZARIN DİĞER YAZILARI

21 Haziran 2021 Pazartesi

Güneş'e yazar!..

17 Haziran 2021 Perşembe

Hayaller ve gerçekler

12 Haziran 2021 Cumartesi

İtalya kalesi uzakta!

DİĞER YAZARLAR

Ortada 'takım' yok
Aydın Türkmen

Ortada 'takım' yok

29.07.2021

Reklamlar bitti
Engin Verel

Reklamlar bitti

21.06.2021

Futbolun kuralları
Alen Markaryan

Futbolun kuralları

27.07.2021

Biz 'bitti' dedik, bitmeden...
Kenan Karcı

Biz 'bitti' dedik, bitmeden...

23.07.2021

Güneş'e yazar!..
Mustafa Sapmaz

Güneş'e yazar!..

21.06.2021

Acemice eşlik!
Gürkan Ata

Acemice eşlik!

18.04.2021