• 13 Eylül 2020 Pazar 08:00
  • |
  • 13 Eylül 2020 Pazar 08:00

SPOR YAZARLARI

Mustafa Sapmaz

Rahat galibiyet

Hatayspor hazırlık maçında Galatasaray, eksik kadrosu ile topu ayağına aldığında akıcı; top rakibe geçtiğinde geri dönüşlerde sorunlu gözükmüştü. Ligin ilk karşılaşması olan Gaziantep FK maçında hücumda yine akıcı, bu kez eksik oyuncuların dönmesinin etkisiyle defansta da temaslı ve agresifti. Bu oyunun karşılığı erken penaltıyla birlikte ilk yarıda tabelaya yansıdı. Daha ilk yarıda tarihi bir fark ortaya çıkabilirdi. Gaziantep FK kalecisi Günay engelledi.

Falcao sakatlıklardan dolayı çok maç kaçırdığı halde geçen sezon takımının en çok gol atan oyuncusuydu. Bu sezon sakatlık yaşamazsa bu kez gol krallığında iddialı olur. Emre Kılınç’ın golünde attığı pas da onunla doğru bağlantıları kuran kanat oyuncularına çok ekmek yedirir. Az ama klas hareketleriyle, Gaziantep’e nefes aldırmadıkları dakikalarda Galatasaray’ın parlayan oyuncusuydu.

Feghouli geçen sezona başladığı gibi bitik başlamıyor bu sene. Genellikle sezonların ikinci yarısında gördüğümüz hırsta ve formda. Bu kez uzun bir sezon var. Bu formunu koruyabildiği ölçüde takımının en iyileri arasında olacağını ilk maçtan gösterdi. Arda Turan futbola dönmüş. Agresif oyunda onun gol sevinçlerinde yüzüne yansıyan hırsın etkisi var. Arkadaşlarını motive ediyor. Geriye dönüşlerde sıkıntı yaşasa da dün bu yönüyle göze batmadı.

Galatasaray’a dünkü galibiyeti getiren oyunda olumsuz taraf, rakibine fazla gol şansı vermesiydi. Hele ki Gaziantep takımı iyi de oynamamışken. Galatasaray’ın iyi oynadığı bir maçta, rakibine bu kadar fazla gol şansı vermesi, geçen seneki takım savunması arızasının giderilemediğini gösteriyor. Gaziantep o kritik anları gole çevirse, panik oluşabilirdi. Kaldı ki oyunun sonunu paldır küldür oynadı Galatasaray. Buna rağmen rahat kazandılar.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

09 Mayıs 2021 Pazar

Enerjileri yükseldi

31 Mart 2021 Çarşamba

Letonya laneti

28 Mart 2021 Pazar

Saygıyla eğiliyorum

DİĞER YAZARLAR

Galatasaray final takımıdır
Aydın Türkmen

Galatasaray final takımıdır

12.05.2021

Sonuna kadar varım
Engin Verel

Sonuna kadar varım

09.05.2021

Garip işler!
Alen Markaryan

Garip işler!

12.05.2021

Terim faktörü
Kenan Karcı

Terim faktörü

07.02.2021

Enerjileri yükseldi
Mustafa Sapmaz

Enerjileri yükseldi

09.05.2021

Acemice eşlik!
Gürkan Ata

Acemice eşlik!

18.04.2021