Yazarlar

Hikmet Genç

Hikmet Genç

hikmet.genc@aksam.com.tr

Yalancının mumu söndü!..

Hikmet Genç tüm yazıları

Bir tarafta AK Parti’nin adayı Binali Yıldırım. Her yönüyle öngörebileceğimiz biri. Ülke tarihinin en önemli projelerinin ardındaki isim. Küresel çaptaki dev projeler. Altyapı üstyapı, duble yollar, tüneller, köprüler, hızlı trenler, havalimanları, telekomünikasyon..vs, Ülkenin her köşesinde eserleri var. 

Siyasi kıvraklıktan, tezvirattan, hile hurdadan anlamayan biri. 

Yer sofrasında yemek yerken gayet doğal görünen Anadolu insanı. Ama aynı zamanda Avrupa’da çeşitli ülke limanlarında Denizcilik İdaresi Uzmanları ile birlikte kontrollerde bulunmuş Topal Dursun’un oğlu Mühendis Binali Yıldırım… 

Diyor ki, tüm bu yaptıklarımı İstanbul ölçeğinde yapacağım… 

Diğer tarafta ambalajından yeni çıkartılmış biri. Değil İstanbul’u, ülkeyi kurtaracak diye reklamını yaptıkları “mucize adam” diye millete yutturmak istedikleri CHP adayı. 

Lakin kısa mesafe koşu için hazırlamışlar. “Ham hum şaralop”la İstanbul’a başkan yapacaklardı. Lakin seçimde hırsızlık yapıldığı ortaya çıktı ve seçim iptal edildi. Süre biraz uzayınca film koptu!.. 

Siyaset tarihinde söylenmiş olan tüm yalanlardan daha fazlasını 40 güne sığdırdı. Bir taraftan da; “Ben yalan konuşmam”.., “Vallahi de billahi de, ben ruhumda hiç kötülük nedir bilmem” dedi. Hepimiz ambale olduk!..

***

Çok yazdık çizdik, bazısına da yetişemedik ama birer kelimeyle bir kısmını hatırlayalım… 

Bir duyum aldım.., beni zumlayan kameramanları kovmuşlar, bana Pontus dediler-Ethnos’a röportaj.., tabloma tahammül edemediler.., davam yoktur-nitelikli dolandırıcılık davası.., anladınız siz onu-anlamamış onu.., bütün oylar sayılsın istedik.., en çok YSK’ya güveniyorum, en çok YSK’yı kınıyorum.., Ekrem yazıyorsun AKP reklamı çıkıyor.., fotoğraflarımı siteden kaldırmışlar, antrikot değil musakka yerim.., Binali Bey soruları istemiş.., İt demedim, basit dedim.., ilâ âhiri..

***

Milletin gözünün içine bakarak 3 gün sonra “basit dedim” gibi kötü bir palavrayı, yutturmaya çalışacak kadar pişkin. Yani, “Gördüklerinize duyduklarınıza inanmayın, dediğime inanın” diyor. 

En kötüsü bu zannetmiştik ama daha kötüsünü de gördük. 

“Duyum aldım, Binali Bey moderatörden soruları istemiş” diye iftira atıp ardından moderatörle gizlice otel odalarında buluşan birinden söz ediyoruz… 

Allah aşkına, babanızın oğlu olsa, siz böyle birine güvenir misiniz? Söylediğine inanır mısınız?! 

Böyle biri için “hepinizi kucaklayacak” projesini hangi aklı selim kabul edebilir?! 

Memleketini, İstanbul’u seviyorsan bunları hatırla arkadaş… 

Hikmet Genç Diğer Yazıları