• 28 Eylül 2021 Salı 08:00
  • |
  • 28 Eylül 2021 Salı 08:00

SPOR YAZARLARI

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

Trabzonspor, büyük baskı kurduğu ilk 15 dakikanın dışında hep aynı görüntüyü verdi. Geriye düştüğünde de, beraberliği yakaladığında da değişmedi, o kadar sakindiler ki maç boyunca.

Sabırla pas yapıyorlar ama hızı artıran kimse yok. Rakip savunma sanki hiç yorulmuyor ve doğal olarak hep konsantreler. Dengelerini bozmak için mutlaka öne geçmeleri lazım ama son haftalarda bu konuda şanssız gidiyorlar doğrusu. Bazen geri pasla rakibe asist yapıyor, bazen kırmızı kart oyun planın bozuyor.

Dün de Aytemiz Alanyaspor karşısında bu kez kaleci kötü günündeydi.

Gol yedikten sonra da aynı tempoda oynadılar, golü de buldular ama takımı ateşleyecek, coşku verecek hareketler iyice azaldı Bordo-Mavililer'de.

Trabzonspor haftalardır sağ kanattan verim alamıyor. Önce Abdülkadir Ömür orada güçsüz kaldı, dün Alanya karşısında dayanıklı, Djaniny vardı o bölgede. Hem de tecrübeli Bruno Peres desteğiyle. Aslında geniş alan da buldular ama ilk yarı boyunca neredeyse bütün tercihleri hatalıydı bu ikilinin. Bütün yük Nwakaeme üzerinde halen.

Alışılagelmiş baskın futboldan, Bülent Korkmaz'la birlikte geçiş oyununa dönmüş Alanyaspor, az pas yaptı ama neredeyse hepsi etkili, rakibi oyundan düşüren paslardı.

Bordo-Mavililer'in sonlandıramadıkları ataklarda Borja-Emre-Davidson üçlüsü derslik hızlı paslarla rakip kaleye gittiler. Trabzonspor orta sahasının bu geçişlere önlem almada, çoğu kez yetersiz kaldı.

Ancak uzatmalarla birlikte son 22 dakikada 10 kişi oynayan rakibi karşısında bile, topu rakibe verip hızlı ataklardan sonuç almayı beklemeleri hiç gerçekçi değildi.

O bölümde topla oynama oranı yüzde 90'a 10 olabilir belki de! Geçen hafta 10 kişi kalınca yıkılmıştılar adeta, bu kez kırmız kartla ateşlendiler sanki!

Trabzonspor sol beke çekilen Abdülkadir Ömür'ün de desteğiyle Nwakaeme'nin çabası başta olmak üzere pekala galibiyet golünü bulabilirlerdi. Müthiş bir baskı kurdular ama liderlik şansını yine kullanamadılar.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

29 Kasım 2021 Pazartesi

Az atak, az şutla çok iş yapmak!

23 Kasım 2021 Salı

Lideri devirme sevdası!

7 Kasım 2021 Pazar

80 sonrası Avcı'lık!

DİĞER YAZARLAR

Aslan gibi
Aydın Türkmen

Aslan gibi

26.11.2021

El birliğiyle...
Engin Verel

El birliğiyle...

30.11.2021

Güven çıkar oyundan!
Alen Markaryan

Güven çıkar oyundan!

30.11.2021

Tamirci Çırağının İsyanı
Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Plan ve sakinlik
Mustafa Sapmaz

Plan ve sakinlik

22.11.2021

Az atak, az şutla çok iş yapmak!
Gürkan Ata

Az atak, az şutla çok iş yapmak!

29.11.2021