• 09 Mayıs 2021 Pazar 08:00
  • |
  • 09 Mayıs 2021 Pazar 08:00

SPOR YAZARLARI

Engin Verel

Sonuna kadar varım

BÖYLE maçlarda en çok korkulan eski tüfeklerdir... Fenerbahçe'ye çok yüksek bir maliyetle gelen ama bekleneni veremeyen Alper Potuk, bu sezon Ankaragücü ile yeniden var olma mücadelesi veriyor. Bu tür oyuncuların eski takımlarına karşı her zaman kapasitesinin üstünde performanslar gösterdiğine şahit olmuşluğumuz vardır. İşte o Alper Potuk daha maçın başında eski takımı Fenerbahçe'ye golünü attı. Aynı Alper 27. Dakikada kale önünden kafayla uygun pozisyonda topu dışarı atmasaydı belki de Ankaragücü 3 puanı sağlama alacaktı.

Sonra maçın Ankaragücü'nün kontrolünde devam ettiğine şahit olduk. Ta ki Emre Belözoğlu, Ozan Tufan'ı sağ bekten alıp gerçek yerine koyana kadar. Ne diyelim hatadan dönmek de erdemdir. İşte o Ozan Tufan, Fenerbahçe'nin beraberlik golünü attı.

Hücumun başlangıcında Mesut Özil'in organizasyonunu ve katkısını da teslim etmek lazım. Emre'nin çoğu zaman takımı mücadele anlamında eksik bıraksa da Mesut ısrarını yerinde buluyorum.

Zira onda bulunan cevheri yeniden ortaya çıkarmanın tek yolu bu ve bu cevher ortaya çıktığında Fenerbahçe adına birçok şeyin olumlu anlamda değişeceğini hepimiz biliyoruz.

Alper ikinci yarının başında da benzer bir fırsat yakaladı ama gole izin vermeyen Harun'un hakkını teslim etmek gerekir.

Maçın bu bölümünden sonra ise oyunda mutlak Fenerbahçe hakimiyeti ve pozisyonları vardı.

Hem Ankaragücü kalecisinin başarısı, hem de Fenerbahçeli oyuncuların beceriksizliği skor tabelasının uzatma dakikalarına kadar Fenerbahçe lehine değişmesini engelledi.

Uzatmanın son dakikasında İrfan Can'ın ortasında Valencia'nın golü ise futbolun adaletiydi ve Fenerbahçe haklı bir galibiyetle şampiyonluk yarışında 'Sonuna kadar varım' dedi.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

17 Haziran 2021 Perşembe

Hiçbir şey yok

13 Haziran 2021 Pazar

İsyan tabelaya değil tabloya!

12 Haziran 2021 Cumartesi

Gençliğimi hatırladım!

DİĞER YAZARLAR

Kazanılacak 6 puan var
Aydın Türkmen

Kazanılacak 6 puan var

12.06.2021

Hiçbir şey yok
Engin Verel

Hiçbir şey yok

17.06.2021

Vallahi bırakın!
Alen Markaryan

Vallahi bırakın!

17.06.2021

Vay benim 42 numara ayağım!
Kenan Karcı

Vay benim 42 numara ayağım!

19.06.2021

Hayaller ve gerçekler
Mustafa Sapmaz

Hayaller ve gerçekler

17.06.2021

Acemice eşlik!
Gürkan Ata

Acemice eşlik!

18.04.2021