• 01 Mart 2021 Pazartesi 08:00
  • |
  • 01 Mart 2021 Pazartesi 08:00

SPOR YAZARLARI

Engin Verel

Özgür ve Bulut'suz...

Son haftalarda iki takım açısından da en önemli maçlardan biriydi. Abdullah Avcı, geldiğinden beri inanılmaz bir çıkış yapmış ve bu maçı kazandığı takdirde Fenerbahçe ile puanları eşitleyerek başarısına bir halka daha ekleyecekti.

Fenerbahçe'de son haftalarda hem camiada hem yönetimde hem de futbolcu grubu içerisinde huzursuzluk vardı. Erol Bulut için belki de bu maçtan sonra istifa gelebilirdi. Kanımca Trabzon'a geldiğinden beri belki de herkesin eleştirebileceği ancak özgürce bir kadroyu kafasında yapmış ve maç akşamı bu maçı kafasında oynayarak, kazanacağı düşüncesiyle rahat uyumuştu. Nitekim defans ve orta sahadaki değişikliğe ön liberodaki Ozan-Mert değişikliği eklenince Fenerbahçe daha derli toplu bir görüntü sergiliyordu.

Hatta defansın solunda Caner'i kadro dışı bırakıp, bu alanda Novak'ı değil sol stoper Szalai'yi seçmesiyle de bazı futbolculara, "Ben gidersem sizler de gidersiniz." mesajını vermişti.

Nitekim bireysel futbolcu kimlikleri ev sahibi takımdan daha üstte olan Fenerbahçe takım oyunu ve yardımlaşmayı iç sahada oynadığı maçlardan daha iyi yapıyordu. Bunun meyvesini de hem oyun hem de skor olarak almıştı.

İlk yarının ilk çeyreğinde Serdar'ın kafası, hemen arkasından Mert Hakan, Pelkas ve Samuel'in vuruşlarını ve sonrasında Thiam'ın kafa vuruşunu inanılmaz bir şekilde Uğurcan çelerek gole izin vermemişti.

Ancak ilk yarının son 5 dakikasında atamayana atarlar misali bu sefer de Trabzon yüklendi ama sonuç alamayınca soyunma odasına iki takım da golsüz gitti...

İkinci yarı, ilk yarı olduğu gibi oyuna ağırlığını yine Sarı-Lacivertliler koymuş, Erol Bulut'un doğru ve yerinde hamleleriyle Fenerbahçe kazanma adına daha iyi işler ortaya koymaya başlamıştı.

Fenerbahçe'yi birçok maçta kurtaran Pelkas'ın uzaktan klas vuruşunda Uğurcan'ın çaresiz kalması Fenerbahçe'ye hak ettiği galibiyet golünü getirmişti. Bu golden önce oyuna giren Ferdi'nin karambolden topu kapıp, Pelkas'a vermesini de unutmamak gerekir. Nedense Fenerbahçe'de ilk yarının son dakikaları gibi ikinci yarının da aynı dakikalarında bir ürkeklik vardı. Ancak skoru koruma adına bunu doğal karşılamak gerekir. Bu zor deplasmandan alınan 3 puan, aynı zamanda Erol Bulut'un büyük hoca olma yolunda attığı bir adım ve verdiği özgür kararların sonucudur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

19 Nisan 2021 Pazartesi

Bizim çocuklar!

13 Nisan 2021 Salı

Galibiyetten öte...

09 Nisan 2021 Cuma

Mangala mı gittiniz?

DİĞER YAZARLAR

Futbolun ruhu 12'den büyüktür
Aydın Türkmen

Futbolun ruhu 12'den büyüktür

21.04.2021

Bizim çocuklar!
Engin Verel

Bizim çocuklar!

19.04.2021

Bir şey eksik!
Alen Markaryan

Bir şey eksik!

21.04.2021

Terim faktörü
Kenan Karcı

Terim faktörü

07.02.2021

Letonya laneti
Mustafa Sapmaz

Letonya laneti

31.03.2021

Acemice eşlik!
Gürkan Ata

Acemice eşlik!

18.04.2021