• 02 Mart 2020 Pazartesi 08:00
  • |
  • 02 Mart 2020 Pazartesi 08:31

SPOR YAZARLARI

Engin Verel

Açık ara yaparlardı

Geçtiğimiz hafta Fenerbahçe deplasmanından galibiyetle dönen Galatasaray, kendi evindeki Gençlerbirliği karşılaşmasında da resmen derbinin kopyasını oynadı. Atılan ilk gol, Ömer’in ortasında Donk’un kafası... İkinci gol penaltı olmasa da yine Falcao’dan... Galatasaray’ın son 8 maçının tamamını kazanmasının sebebi geçen yılki gibi “kanat futbolu”na dönmesi... Onyekuru ve Feghouli, geçtiğimiz sezon başroldeki ikiliydi. Onyekuru yine fırsatlar buluyor ancak halen fiziksel anlamda tam olarak hazır değil. Gerçi bu haliyle bile büyük bir tehdit olduğunu söylemek lazım... Ancak Galatasaray’ın sağında görev yapan Feghouli, kesinlikle Onyekuru’dan daha şanslı. Çünkü arkasındaki Mariano, sürekli ona destek oluyor. Onyekuru ise Saracchi’den kesinlikle böyle bir katkı göremiyor. Arkasında daha akıllı oynayan bir bek bulunsa, bu kadar koşmak zorunda da kalmayacak. Gelelim Falcao’ya... Kolombiyalı zaten büyük tecrübe... İdman, fizik ve maç eksiğini kapattıktan sonra neler yapabildiğini yine herkese gösterdi. Guardiola, Barcelona’nın başındayken Falcao, Atletico Madrid’deydi. Guardiola onun hakkında, “Ceza sahası içinde dünyanın en iyisi” demişti. Gerçekten de Falcao, ceza alanı içinde rakip için tam bir baş belası... Sol ayağıyla 2 gol birden attı. Sadece pozisyona girmesi yeterli oluyor. En iyi son tercihleri yapma konusunda sıkıntısı bulunmuyor. Galatasaray açısından büyük bir güç... 8’de 8 yapan G.Saray’ın bu serisini şöyle değerlendirmek gerekiyor.

1- Sezonun ilk yarısında aynı futbolu oynasalardı, şu anda muhtemelen bir şampiyonluk yarışı olmayacaktı. Açık ara önde gidebilirlerdi.

2- Onyekuru’nun ne olursa olsun önümüzdeki sezon yeniden kiralanması gerekiyor. Çünkü mali şartlar nedeniyle yüksek bonservis verilmesi çok zor.

3- Mariano’nun mukavelesi bitecek ama sezon sonunda gidişine izin verilmemesi gerekiyor.

4- Önümüzdeki hafta oynanacak Sivas deplasmanı, sezonun kırılma maçı olabilir.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

12 Temmuz 2020 Pazar

İhale Emin'e kalmaz!

08 Temmuz 2020 Çarşamba

JailSON olsun!

05 Temmuz 2020 Pazar

Rahatlığı unutun

DİĞER YAZARLAR

İhale Emin'e kalmaz!
Engin Verel

İhale Emin'e kalmaz!

12.07.2020

Masada en sevdiğim yemek
Alen Markaryan

Masada en sevdiğim yemek

10.07.2020

Son karar: 2 milyon euro
Kenan Karcı

Son karar: 2 milyon euro

11.01.2020

Bildiğini oynamak
Mustafa Sapmaz

Bildiğini oynamak

14.07.2020

O sene gelecek sene!
Gürkan Ata

O sene gelecek sene!

14.07.2020