Yazarlar

Emin Pazarcı

Emin Pazarcı

Amerikancı Kılıçdaroğlu

Emin Pazarcı tüm yazıları

Boş laflar bir tarafa, artık net olarak ortaya çıktı ki, Kemal Kılıçdaroğlu tam bir Amerikancı. Kendisi söyledi, Amerika'nın bir "Hukuk Devleti" olduğunu ilan etti. Halen inanmayan ve tereddüt eden varsa, medya paylaşımlarına baksın.

Kemal Bey'e göre, YPG ve PKK'ya TIR'larla silah yığan, terör ve teröristleri destekleyen, benim ülkemde darbe girişiminde bulunan Fethullah Gülen'e sahip çıkan ABD bir hukuk devleti!

Önceki gece saat 22:00'de yaptığı sosyal medya paylaşımında aynen bu ifadeyi kullandı. Neymiş, Erdoğan hukukun olmadığı Türkiye'den ABD'ye kaçarak hukuka sığınacakmış!

Türkiye'yi yerin dibine batırdı, ABD'yi ise göklere çıkarttı!

Bu nasıl bir hayranlık, bu nasıl bir sevgi?

***

Erdoğan ABD'ye kaçacak iddialarına gelince...

Dün Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş'la beraberdik. 15 Temmuz'da, F-16'lara, tanklara karşı milletle birlikte demokrasi mücadelesi vermiş Erdoğan için böyle bir iddianın ortaya atılmasını "Deli Saçması" olarak değerlendirdi.

Kurtulmuş, Kemal Kılıçdaroğlu'nun sarf ettiği bu sözlerle, yalan üzerine bir strateji geliştiren Hitler'in Propaganda Bakanı Joseph Goebbels'e rahmet okuttuğuna işaret etti. Kurtulmuş, "Goobels, 'Kara propaganda ve yalan konusunda benden daha kabiliyetliler çıktı' diye herhalde mezarında sağa sola dönüp duruyordur" dedi.

"Allah akıl fikir versin" diye de ekledi.

***

Kılıçdaroğlu'nun bir de iki vakıf üzerinden ABD'ye gönderilen paralarla ilgili iddiası var...

O paraların hangi amaçla Amerika'ya gönderildiği belli. Bizim ve ABD'nin açık kaynaklarında da görülüyor zaten. Numan Kurtulmuş bir defa daha altını çizdi:

"New York'ta Manhattan'ın göbeğinde ABD'deki Türk öğrenciler için 21 katlı bir yurt inşa ediliyor. İnşaatın büyük bölümü de bitmiş durumda. Paralar bu inşaat için kullanıldı. Para hareketleri Amerikan yasalarına göre denetleniyor. Her şey açık ve net."

Evet biliniyor...

Kılıçdaroğlu, buna rağmen Türk öğrencilere yurt yapmak için gönderilen kaynağın, "Erdoğan'ın ABD'ye kaçmak için kullanacağı paralar" olduğunu iddia edebiliyor.

Kurtulmuş'a göre, bu yapılanın adı çirkin siyaset, kara propaganda ve müptezellik!

***

Peki, Kemal Kılıçdaroğlu niçin böyle yapıyor? Neden kısa bir süre içinde ortaya çıkacağı belli olan yalan-yanlış iddialar ortaya atıyor?

Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş'a bakılırsa, adaylığını pekiştirmek için zırvalıyor. Bunu sürekli olarak yapıyor. Eline tutuşturulmuş olan kağıtları okuyor. Hatta öyle bir yola girmiş ki, 10 gün sonra sorsanız, bugün ne dediğini bile hatırlamayacak.

İyi güzel de "en iyi çarpıtma ve kirletme şampiyonu" değil, Cumhurbaşkanı seçiyoruz biz. Söylediği her sözün bir değeri olacak, ülke yönetecek ve yurt dışında bizi temsil edecek.

Kılıçdaroğlu ile nasıl olacak bu?

Olamaz ve olmayacak elbette. Bu ülke seçmeni prim vermez böyle bir siyasi figüre. Sırf "Erdoğan düşmanlığı" üzerinden yürütülen bir kampanyanın peşine düşmez. Kılıçdaroğlu, bu tür çıkışlarla Millet İttifakı içinde adaylığını pekiştirse de, bu siyaset anlayışı ile sonuç alması zor, hata imkânsız gibi!

Emin Pazarcı Diğer Yazıları