Yazarlar

Çağla Gürsoy

Çağla Gürsoy

Reklamın Kötüsü

Bu hafta gereksiz medyayı işgal eden bir haber manşetlerdeydi. Manşetlik bir değeri yoktu gerçi ama biz Türk halkı iyi yada kötü absürd şeyler izlemeyi seviyoruz. Adını Şırdancı Mehmet olarak duyuran, en son Masterchef yarışmasında ekranda gördüğümüz şef ve internet fenomeninin garip paylaşımından bahsediyorum. Konuşulmak ve takipçi kazanmak uğruna THY'nin business yolcusu olarak katıldığı seferinde göğsünden çıkardığı şırdanları yiyor. Görüntülerden midem kalktı. THY'de marka değerine zarar vermekten 6 ay süreyle Mehmet Bey'i kara listeye almış zaten. Kötü uyarlanmış bir reklam stratejisinden başka bir şey değildi bence.

UMARIM BU BİR GAFTIR

Kötü reklamlardan bahsetmişken son dönemin en popüler dizilerinden Kızılcık Şerbeti'ndeki Nilay rolüyle yıldızı parlayan Feyza Civelek bu hafta gözümüzde deyim yerindeyse yere çakıldı. Geçtiğimiz haftalarda dizinin kendi Youtube kanalındaki röportajını izleyip mütevazilikten çok uzak tavrına şahit olmuş ve çok şaşırmıştım. Bu hafta ise Defne Samyeli ile yaptığı söyleşide dile getirdiği garip cümleler sosyal medyaya düştü. Neymiş efendim bir kadın aldatılmamak için erkeğine yetmeliymiş yani aldatılan kadın yetmeyen kadındır diyor erkekte hiç suç aramamak lazımmış. Bir de üstüne "Ben erkeğime yeterim." tarzı manasız özgüven kokan cümleler eklemiş. İzleyip irite olmamak imkansızdı Feyza Hanım üzgünüm.

AMAÇ KUYRUĞU DİK TUTMAK MI?

Kötü reklamla gündemde olan bir diğer isim ise yarışma programı ile tanıdığımız daha sonra ekranlara sunucu olarak transfer olan Nursel Ergin'di. Aslında sevilen ve çokça sempatik bulunan bir isim olmasına rağmen özel hayatının gafletine uğradı diyebilirim. Murat Ayker ile ilişkiye başladığında Murat Bey evliydi ve eşi kanser hastasıydı. Buna rağmen Murat Akyer'in eşini terk ederek Nursel Ergin ile evlenmesi kamuoyundan büyük tepki toplamıştı ve Nursel Ergin sosyal medyada linç edilmişti. Uzun süredir devam eden bu evliliğin bu hafta garip bir dans videosuyla bittiğini açıkladı çift. "Bakın siz yuva yıkanın yuvası olmaz yorumlarını yapmadan biz boşanıyoruz ama mutluyuz bizi yıkamazsınız!" algısı için çekilmiş bir video gibiydi ve hiç samimi gelmedi.

Çağla Gürsoy Diğer Yazıları