• 25 Ocak 2021 Pazartesi 08:00
  • |
  • 25 Ocak 2021 Pazartesi 08:00

SPOR YAZARLARI

Aydın Türkmen

Tarlada gömü buldu

Nefes kesen bir soğuk, tarladan hallice bir saha! Yani kendinizi iki ciddi sakatlık geçirmiş Emre Akbaba’nın yerine koyun, ya da sakatlıktan yeni çıkmış Feghouli’nin… Nasıl oynarsınız? Yani gönül ister de, beyin ister mi?

İstemedi de… Zaten kırılgan olan Galatasaray orta sahası maçın ilk dakikalarında ‘tarla bahanesi’ne teslim oldu. Geçen hafta fırtına estiren Belhanda, Arda Turan, Emre Akbaba ‘Nasıl yapsak da bu maçı bitirsek’ dercesine ortadan kayboldu.

Biraz cüretkar oynayan Feghouli ise onu düşünmeye bile fırsat bulamadan sakatlanıp, oyundan çıktı.

Her şerde bir hayır vardır derler ya… Yerine giren Emre Kılınç, takımı silkeleyen, oyunda tutan adam oldu. Sağdan girdi, Babel’in yanına girdi, sola geçti, geldi defanstan top çıkardı. Hani “Ver Emre Kılınç’la biraz para, al İrfan’ı” diyenlere “Hooop! Önce orada bir duracaksınız” dedi. 

 Zaten dedikodular sonrası taraftar ‘kırmızı çizgi’yi çekmişti. Emre dün akşamki performansıyla, takımın “Takas edilemez, takas edilmesi teklif bile edilemez” maddesi olduğunu kanıtladı!

Tabii tüm alametifarikayı ‘tarla’ya verirsek Malatyaspor’a büyük haksızlık etmiş oluruz. Ligdeki sıralarını da, ortaya koydukları istatistikleri de sonuna kadar hak eden bir futbol oynuyorlar. Adem’inden Umut’una takım halinde savunup, takım halinde hücuma çıkıyorlar. Hem kupa maçında hem de dünkü maçta Galatasaray’la kora kor bir mücadele ortaya koymaları tesadüf değil yani…

Lakin işlerin kötü gittiği zamanlarda Galatasaray’ın Fatih Hoca gibi önemli bir kozu var. Dün de kilidi açan işte o koz oldu. Luyindama’yı alıp, Donk’u Babel’in yanına gönderdi. Topu çamura batmaktan kurtarmak için, pas oyunundan uzun paslara döndü. Yetmedi Kerem ile Sekidika gibi sprinter iki ismi oyuna dahil ederek rakibin yorgunluğunu avantaja çevirmeye çalıştı.

Değişiklikler sonrası oyun tamamen Galatasaray’ın kontrolüne geçti. Ve ardından ‘tarlada gömü bulmuş’ hissi uyandıran Babel’in o şutu geldi… 

 Sonuçta zor bir deplasmandan, zorlu şartlar altında altın değerinde bir 3 puan çıktı. Daha ne olsun!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

04 Mart 2021 Perşembe

Ankara'nın taşına bak!

28 Şubat 2021 Pazar

Galatasaray 2.0

24 Şubat 2021 Çarşamba

'Yabancı başkan' getirsek olur mu?

DİĞER YAZARLAR

Ankara'nın taşına bak!
Aydın Türkmen

Ankara'nın taşına bak!

04.03.2021

Özgür ve Bulut'suz...
Engin Verel

Özgür ve Bulut'suz...

01.03.2021

Adam eskimiyor
Alen Markaryan

Adam eskimiyor

03.03.2021

Terim faktörü
Kenan Karcı

Terim faktörü

07.02.2021

Herkes payına düşeni almış
Mustafa Sapmaz

Herkes payına düşeni almış

02.03.2021

Lider cesur değilse!
Gürkan Ata

Lider cesur değilse!

01.03.2021