• 21 Mayıs 2022 Cumartesi 08:00
  • |
  • 21 Mayıs 2022 Cumartesi 08:00

SPOR YAZARLARI

Aydın Türkmen

Giderayak sürpriz

Öncelikle alkışlar Antalyaspor taraftarına... 15 maçtır yenilmeyen, oyunuyla taraflı tarafsız herkese keyif veren takımlarına hak ettiği şekilde veda ettikleri için...

Bir alkış da Nuri Şahin hocaya... Rakibin kim olduğuna bakmaksızın, takımına kendi oyununu oynattığı için...

Galatasaray'a gelirsek... Torrent yine 10 gün sonra sözleşmesi bitecek 4 isimle Antalya'ya gitmiş, dizilimde değişiklik yapmayı son maçta akıl etmişti. 4-3-1-2 ile sahaya çıkarken, sezonun en iyisi Kerem Aktürkoğlu kenarda oturuyordu. Kanat beklerinin özverili çabasına rağmen, kanatsız oyun takımın alışılmışını bozarken, dizilişten kaynaklı olarak Galatasaray belki de ilk kez bu kadar kalabalık şekilde rakip sahada gözüktü.

Aslında takım bu sayede son haftaların en dikkat çekici oyununu da oynadı. Çok sayıda pozisyona girip, cömertçe ya da 'beceriksizce' harcadı. Yani Berkan'ın yerine ayaklarına hakim, pas atma yeteneği daha yüksek bir isim olsa... Mesela Emre Akbaba olsa, senaryo çok daha başka olurdu.

Yani bu sistem yetenekleri sınırlı bu kanat bekleri ve Berkan ile Taylan gibi top yaparken ne yapacağını şaşıran göbek oyuncularıyla oynanacak bir sistem değil!

Diğer taraftan diziliş, sabırla oynayan, kontratağa çıkmaya müsait takımlar için bir aşil topuğuydu! Taktik disiplini maç boyunca bozmayan Antalya, fırsatını bulduğunda o zayıf noktayı iyi kullanıp, Sarı-Kırmızılılar'a cezayı kesti. Her ne kadar topun çizgiyi geçip geçmediği hâlâ tartışmalı olsa da çok kritik bir dakikada geldi gol...

Torrent, ikinci yarı dizilişinden vazgeçmedi ama Babel-Kerem, Gomis-Mohamed değişiklikleriyle takımının saha içerisindeki enerjisini yükseltmeye çalıştı. Ardından Taylan'ın yerine Cicaldau'yu alarak pas zafiyetini gidermek istedi. Zaten hamle hemen meyvesini verdi... Keyif veren bir paslaşma trafiğinin ardından Mostafa Mohamed, takımının beraberlik golünü attı.

Alınan puanın teferruat olduğu bir maçta, üzerine konuşulacak bir oyunla sezona veda etti takım...

Gelecek ile ilgili karamsar bakışım devam ediyor... Umarım önce yönetim sonra hoca değişikliği bu karamsar tabloyu tersine çevirir.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

21 Mayıs 2022 Cumartesi

Giderayak sürpriz

17 Mayıs 2022 Salı

Çileye veda

8 Mayıs 2022 Pazar

Sezon özeti gibi

DİĞER YAZARLAR

Giderayak sürpriz
Aydın Türkmen

Giderayak sürpriz

21.05.2022

Şimdilik güle güle
Engin Verel

Şimdilik güle güle

16.05.2022

Şu kombine meselesi
Alen Markaryan

Şu kombine meselesi

28.06.2022

Ne haber netekim yine geldi kasket!
Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Doğrular ve festival
Mustafa Sapmaz

Doğrular ve festival

22.05.2022

Futbolun güzelliği, Avcı'nın öngöremediği!
Gürkan Ata

Futbolun güzelliği, Avcı'nın öngöremediği!

23.05.2022