Türkiye'de en zehirli tür olarak bilinen engerek yılanını eliyle yakaladı

Türkiye'de en zehirli tür olarak bilinen engerek yılanını eliyle yakaladı
Son Güncelleme:

Adıyaman'da bir kişi, bahçesinde bulduğu 'koca engerek' yılanını yakalayarak poşete koydu. Türkiye'deki en zehirli tür olarak bilinen 'koca engerek' yılanının ayağına sarıldığını anlatan adam, 'Bu yılan türünü daha önce de görmüştüm. Kendisini rahatsız etmediğiniz sürece saldırmaz ve ısırmaz. Ben de yılanı (tutup) poşete koydum.' dedi.

İHA

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde incir toplayan Abdulkadir Aydın, kurumuş otlara bastığında bacağına sarılan ‘koca engerek’ yılanını kafasından tutarak kendisini ısırmasını engelledi. Yılanı elle yakalayarak poşete koyan Aydın, internetten yılanın türüne baktığında zehirli koca engerek olduğunu öğrendi.

İHA'da yer alan habere göre, incir toplamak üzere sarp ve taşlık bölgedeki ağaçların arasına girdiğini anlatan Aydın, "İncir topladığım esnada kuru ot yığınını fark etmedim ve bastım. Yılan ayağıma sarıldı." diye konuştu.

Çorap ve pantolonu olduğu için henüz kendisine zarar veremeden yılanı yakaladığını belirten Aydın, şunları kaydetti:

"Bu yılan türünü daha önce de görmüştüm. Saldırgan bir tür olduğunu ve hareketlerinin yavaş olduğunu biliyordum. Kendisini rahatsız etmediğiniz sürece saldırmaz ve ısırmaz. Ben de yılanı poşete koydum. Daha sonra doğaya salacağım."

Tüm Yaşam haberleri için tıklayın