Sizi ayıranlar utansın!

Eşiyle tartışan adam, 2 aylık bebeği alıp genç kadını ailesinin gönderdi. Boşanma davası açan anne, geçici velayetini kazandığı bebeğine 5 ay sonra kavuştu. 7 aylık kızını kucağına alan Sevgi Özbay gözyaşlarına boğuldu. Genç kadın bebeğini öpmeye doyamadı.

Sizi ayıranlar utansın!

Bursa'da uzaktan akraba olan Sevgi Özbay ile Hakan Özbay (33), 2020'de evlendi. Çiftin bir kız çocuğu dünyaya geldi. Hakan Özbay, doğumdan 2 ay sonra bebeği de alıp geçimsizlik yaşadığı eşini Malatya'daki ailesinin yanına gönderdi. Babasının evine sığınan ve aylardır bebeğinden ayrı kalan kadın, boşanma davası açtı. Genç annenin avukatı Kamran Karasu, bebeğin halen süt emdiğini ve annesine ihtiyacı bulunduğu yönündeki delilleri mahkemeye sunarak çocuğun Sevgi Özbay'a verilmesini istedi. Mahkeme bu talebi kabul etti.

Ayrı odalarda beklediler

Avukat Karasu, kararı babaya tebliğ etti. Ailesiyle Malatya'dan Bursa'ya gelen anneyle erkek tarafı avukatlık bürosunda farklı odalarda hazır bulundu. Kamran Karasu, babası ve dedesinden aldığı bebeği annesine teslim etti. 7 aylık yavrusunu 5 ay sonra kucağına alan Sevgi Özbay, gözyaşlarıyla bebeğini öpüp koklayıp dakikalarca sevdi, karnını doyurdu, altını temizledi. Bebeğinin geçici velayetini alan anne Sevgi Özbay, ailesiyle Malatya'ya döndü.

Birbirlerini suçladılar

Kızıyla ilgilenmediği için eşinden ayrıldığını öne süren Hakan Özbay, "İki ay bile çocuğuma bakmadı. Sütünü sağıp biberona koyup komşuya gidiyordu. Sütü ise ben çocuğa içiriyordum" dedi. Anne ise bebeğinin 2 aylıkken elinden zorla alındığını iddia etti.

  • bursa
  • sevgi özbey
  • hakan özbey
Tüm Yaşam haberleri için tıklayın