Salarha Tüneli açıldı mı? Salarha Tüneli nerede?

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Rize'de 'Salarha Tüneli'nin açılış töreninde önemli açıklamalar yaptı. Başkan Erdoğan Salarha Tüneli ile Rize'nin 70 yıllık hayalinin gerçekleştiğini dile getirdi. Başkan Erdoğan, tünel ile trafiğin önemli bir bölümünün şehir içinden çıkarılacağını da sözlerine ekledi. Salarha Tüneli nerede? Salarha Tüneli açıldı mı? gibi soruların yanıtları da yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı. İşte tüm detaylar...

Salarha Tüneli açıldı mı" Salarha Tüneli nerede"

70 yıllık bir hayal bugün gerçek oluyor. Salarha Vadisi'ni Rize şehir merkezine bağlayan Salarha Tüneli Başkan Erdoğan'ın katılımıyla açıldı. Erdoğan, açılışta önemli açıklamalarda bulundu. Salarha Tüneli nerede? Salarha Tüneli açıldı mı? gibi soruların yanıtları ise merak konusu oldu.

SALARHA TÜNELİ NEREDE?

Rize kent merkezi ile Salarha Vadisi'ni kavuşturan Salarha Tüneli ve bağlantı yollarının yapılmasıyla Rize Güney Çevre Yolu ile Küçükçayır il yolu arasındaki bağlantı sağlanarak 70 yıllık hayal gerçekleşti. Rize'nin kuzey ve güneyini en yakın istikamette birleştiren yaklaşık 3 bin metre uzunluğundaki çift tüp Salarha Tüneli ile mevcut güzergah 8,75 kilometre kısalacak.

Taşıt trafiğine 2x2 şeritli hizmet verecek Salarha Tüneli ve bağlantı yolarında, toplam 230 metre uzunluğunda 3 ön germeli kiriş sistemine sahip köprü bulunuyor.

SALARHA TÜNELİ AÇILDI MI?

Projenin toplam uzunluğu 4,30 kilometre bölünmüş yol olup yaklaşık 3 bin metre uzunluğuna sahip çift tüp Salarha Tüneli ile bağlantı yolları tamamlanarak 4 Eylül'de hizmete sunuldu.

Salarha Tüneli ve bağlantı yollarının yapımı, tasarımı ve kontrolünde yüzde 100 yerli ve milli kaynaklar kullanıldı.

Projeyle doğu-batı koridorundaki Rize Güney Çevre Yolu ile Kuzey-Güney koridorundaki Küçükçayır il yolu arasındaki bağlantı sağlanacak.

Hızlı ve güvenli trafik akışıyla önemli turizm ve sanayi merkezlerine ulaşımda kolaylık sağlayan Salarha Tüneli ve bağlantı yollarıyla mevcut mesafe 8,75 kilometre kısalacak. Bu durum, zamandan elde edilecek 15 dakikalık kısalmanın yanı sıra 46 milyon liralık tasarrufla ülke ekonomisine katkı sağlayacak.

  • Salarha Tüneli nerede
  • Salarha Tüneli açıldı mı
  • rize Salarha Tüneli
  • Salarha Tüneli neresi
Tüm Yaşam haberleri için tıklayın