Muhammed'in tek hayali protez bacak

Mardin'de yaşayan Sabri Mellah Hüseyin'in oğlu Muhammed'in gelişmemiş bacağı 2 yıl önce kesildi. Baba Hüseyin “Tek hayalim protez bacak” dedi.

BÜLENT ŞANLIKAN

Suriye'deki iç savaştan kaçarak Mardin Kızıltepe'ye sığınan Hüseyin Ailesi'nin 5 yaşındaki oğlu Muhammed Hüseyin'in doğuştan gelişmemiş bacak kemiği hayatını tehdit etmeye başlayınca 2 yıl önce kesildi. Sokakta koltuk değneğiyle koşmaya çalışan ve görüntüsü sosyal medyada yürekleri sızlatan Muhammed'e AKŞAM ulaştı. Protez bacak için çalmadık kapı bırakmayan baba Sabri Mellah Hüseyin küçük Muhammed'in hikayesini şöyle anlattı:

Küçük çocuğun sosyal medyadaki görüntüsü yürekleri sızlattı.

Küçük Muhammed'in protez ihtiyacını, Kızıltepe Yetim ve Öksüzler Derneği aracılığıyla hayırsever bir vatandaşın karşılayacağı belirtildi.

KOŞMAK İSTİYOR

"Şam'da yaşıyorduk. Bir sabah patlayan bombalarla uyandık. Şam'ı terk etmek zorunda kaldık. İki çocuğum var. 5 yaşındaki oğlum Muhammed Hüseyin Mardin'de dünyaya geldi. Muhammed'in doğuştan sağ bacağındaki kemikte gelişme bozukluğu vardı. Protez bacak arayışına gerdik. Çocuğuma protez bacak yapılması için çok mücadele ettim. Yapılan protezler ya kısa geldi ya da kullanışlı olmadı. Muhammed hızla büyüyor; yürümek, koşmak istiyor. Ancak umudum henüz bitmedi. Okula başladığında yeni ve kullanışlı bir protez bacağının olması onun hayatının devamlılığı için çok iyi olur. Tek dileğim bu."

Tüm Yaşam haberleri için tıklayın