Londra kreşlerinde 700 çocuğa taciz

İngiltere'de Londra'nın güneyindeki Lambeth Belediyesi'ne bağlı çocuk yuvası ve yetiştirme yurtlarında yüzlerce çocuğun cinsel istismara uğradığı ortaya çıkarıldı.

Londra kreşlerinde 700 çocuğa taciz

İngiltere'de yapılan Çocukların Cinsel İstismarına İlişkin Bağımsız Soruşturma'ya göre başkent Londra'nın güneyindeki Lambeth Belediyesi'ne bağlı çocuk yuvası ve yetiştirme yurtlarında yüzlerce çocuğun cinsel istismara uğradığı ortaya çıkarıldı. Soruşturma raporuna göre yıllarca 700'den fazla çocuk, "kavraması güç" bir acımasızlık ve istismar düzeyine maruz kaldı.

40 YIL DEVAM ETMİŞ

Olayların geçtiği adresler olarak gösterilen Angell Road, South Vale Assessment Centre, Shirley Oaks kompleksi, Ivy House ve Monkton Street olmak üzere 5 bakımevi incelendi. Shirley Oaks ve South Vale'in en acımasız yerler olduğu belirtildi. 1960'lardan 2000'lere kadar yaşanan olayların araştırıldığı soruşturmada yalnızca bir kişinin disipline sevk edildiği, Lambeth şehir konseyinin tacizlerden haberi olduğu ancak göz yumduğu anlaşıldı.

Lambeth Konseyi'ne 1983'te kapatılan Shirley Oaks ile bağlantılı 177 personel ve en az 529 bölge sakinini kapsayan suistimal iddiaları bildirildi.

Tüm Yaşam haberleri için tıklayın