Kim Milyoner Olmak İster'de 1 milyon kazanan Arda Ayten'i şoke eden soru: Beni hatırlamadın mı?

Kim Milyoner Olmak İster'de 1 milyon kazanan Arda Ayten'i şoke eden soru: Beni hatırlamadın mı?

Yaşam Haberleri

08 Ekim 2019 Salı 12:49 | Son Güncelleme:

Kenan İmirzalıoğlu'nun sunumuyla ekrana gelen Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında büyük ödül 1 milyon TL'nin sahibi olan 21 yaşındaki tıp öğrencisi Arda Ayten konuştu. Ayten yarışmayı kazandıktan sonra; 'Tanımadığım meğer ne çok akrabam ve arkadaşım varmış. Hepsi beni hatırladı. Ama ben onları hatırlamadım...' ifadelerini kullandı.

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında finalde "10 kıtadan oluşan İstiklal Marşı'nın tamamında bu kelimelerden hangisi diğerlerinden daha az geçer" sorusuna yanıt verirken, İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını okuyarak doğru cevabı veren ve 1 milyon lira kazanan Arda Ayten herkesi duygulandırdı. Anne ve babası 4 yaşındayken ayrılan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi 3. sınıf öğrencisi olan Arda Ayten (21) yaşadıklarını anlattı.

Sabah Gazetesi'nden Sırrıberk Arslan'ın haberine göre; Yarışmayı kazandıktan sonra tanımadığı birçok kişinin kendisini aradığını, sosyal medyadan ulaştığını anlatan Arda, "Tanımadığım meğer ne çok akrabam ve arkadaşım varmış. Milyoner olduktan sonra hepsi beni hatırladı. Ama ben onların hiçbirini hatırlamadım. Milyoner olduğumu öğrenince mantar gibi bir gecede ortaya çıktılar" dedi.

En çok felsefe, roman ve tarih kitapları okumayı sevdiğini anlatan Arda, "En beğendiğim yazarlar Jack landon, Çehov, Dostoyevski, Hofmann, Thomas Mann, Denis Diderot" dedi.

"TEK ÜZÜNTÜM BU"

Arda, kendisine 1 milyon lira kazandıran soru ile ilgili ise şunları söyledi: "Bu ülkenin hangi şartlarda kurulduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Bunu en iyi anlatan da İstiklal Marşımızdır. Milli Marşımızı hepimizin ezbere okuyabilmesi gerekir diye düşünüyorum. Hele bu kişi bir üniversite öğrencisi ise. Ben de bunu yaptım. İstiklal Marşımız sadece duvarlarda çerçevelere asılmış değil yüreklerimize kazınmış olması gerekir. Aslında bu soruya anında cevap vermem gerekirdi, tek üzüntüm bu..."

Tüm Yaşam haberleri için tıklayın