Hayrete düşüren hamilelik! Ultrasona bakan doktor inanamadı

İsrail'de bilim dünyasını şaşkına çeviren bir hamilelik olayı yaşandı. Elle Ladovitch isimli kadın, 2 ayrı rahminden aynı anda çocuk dünyaya getirdi. Elli milyonda bir görülen gebelik sırasında Ladovitch, ultrasonuna bakan doktorun az kalsın baygınlık geçireceğini belirtti.

Hayrete düşüren hamilelik! Ultrasona bakan doktor inanamadı

Sondakika

İsrail'de yaşayan Elle Ladovitch isimli kadın, 2 ayrı rahminden aynı anda çocuk dünyaya getirdi. Ladovitch, kendisini muayene eden doktorun, söz konusu durum karşısında büyük şok yaşadığını ve hamilelik haberini dakikalarca veremediğini belirtti.

ELLİ MİLYON GEBELİKTE BİR GÖRÜLÜYOR

Sondakika.com'da yer alan haberde, uzmanlara göre, elli milyon gebelikte bir meydana gelme olasılığı taşıyor. 31 yaşındaki anne Elle Ladovitch, uterus didelfis ile yani rahmi tamamen ayrı iki parçaya bölünmüş halde doğdu ve her birinde birer fetüs büyüdü.

"DOKTOR NEREDEYSE BAYILIYORDU"

Anne, "Hamileliğin ilk muayenesinde doktor neredeyse bayılıyordu. Bana her rahimde bir fetüs olduğunu söylemesi 10 dakika sürdü" dedi. Hastane, biri erkek diğeri kız olan ikizlerin gebelik sırasında birlikte büyümediklerini ancak doğumdan sonra birbirleriyle tanıştıklarını kaydetti.

35. HAFTADA SEZERYEN OLDU

Hem uterus didelfis hem de ikiz bebek olması durumu, gebelikte özellikle de erken doğumlarda çok yüksek riskler içeriyor. Gebeliği boyunca yoğun bir gözetim altında bulunan anneye 35. haftada sezaryen yapıldı.

Tüm Yaşam haberleri için tıklayın