Görenler şaşkına döndü! HES kodunu plaka yapıp boynuna astı

Akıllı telefonu olmadığı için HES kodu zorunluluğu olan yerlere girişte sıkıntı yaşadığını söyleyen şahıs, çareyi kodu plaka yaptırıp boynuna asmakta buldu. HES kodunu boynunda taşıyan vatandaşı görenler şaşkına döndü.

Görenler şaşkına döndü! HES kodunu plaka yapıp boynuna astı

DHA

Düzce’de, akıllı telefonu olmadığı için AVM ve kamu kurumlarına girmekte zorluk yaşayan bir vatandaş, HES kod numaraları ve HES kare kodunu plaka yaptırıp boynuna astı.

DHA'da yer alan habere göre, Düzce’de sık sık alışveriş merkezi ve kamu kurumlarına girerken akıllı telefonu olmadığı ve HES kodunu ezbere bilmediği için zaman kaybı yaşamaya başlayan Önder Saraçlı, "HES kodu bizim kişisel plakalarımız." diyerek plaka şeklinde HES kod numaraları ve HES kare kodunu plakaya bastırtarak boynuna taktı.

"PLAKAMIZ HALİNE GELDİ"

Bu şekilde AVM ve HES kodunun zorunlu olduğu yerlere kolaylıkla girmeye başlayan Saraçlı, “Akıllı telefonum olmadığı için bu plakayı yaptım. HES uygulamasının bütün kapalı yerlerde olması gerekiyor. Bu da sağlığımız için yapmamız gereken bir uygulama.

Ben de HES kodumu bu şekilde çıkararak hem kurumlardaki arkadaşlarımıza yardımcı olmak hem de kendi sağlığımı korumak istedim. Artık bu kişisel bir durum oldu. Bu bizim plakamız haline geldi. Sağlığımız için önemli. Bunlar bize özel numaralar” şeklinde konuştu.

Tüm Yaşam haberleri için tıklayın