Fazıl Say'dan sürpriz hareket

Fazıl Say'dan sürpriz hareket
Son Güncelleme:

Arabeskle ilgili açıklamalarıyla tepki çeken piyanist ve besteci Fazıl Say, Müslüm Gürses'in cenazesine çelenk gönderdi.

"Arabeski sevmek vatan hainliğidir" ve "Türk halkının Arabesk yavşaklığından utanıyorum" açıklamalarıyla Müslüm Gürses'in hakkında çok ağır konuştuğu Fazıl Say, Gürses'in cenazesine çelenk yolladı. Fazıl Say, Gürses py-pass ameliyatı geçirip yoğun bakıma alındığında da Facebook sayfasından "Hayata dön Müslüm baba" diye mesaj yayınlamıştı. 

EN AĞIR SÖZLERİ SÖYLEMİŞ OLSAK BİLE...

Say mesajında “Müslüm baba’ya acil şifalar diliyorum, en derin hislerimle; dayansın ve yaşamak kazansın, hayata dönsün isterim. En sert tartışmalarda en ağır sözleri karşılıklı söylemiş olsak bile, bu hayatta bambaşka müzik kulaklarımız, bambaşka gelecek hayallerimiz olsa bile, sonuçta bütün kavgalar da insanidir, bir insanın yaşama dönmesini istemek de insanidir, sonuçta insanız, ölümden değil, yaşamaktan yanayız, hayata dön Müslüm baba" yazmıştı.

YAVŞAK ARAYACAKSAK İŞTE KARŞINIZDA FAZIL EFENDİ...

Say'ın "Türk halkının arabesk yavşaklığından utanıyorum" açıklamalarına Müslüm Gürses'ten çok sert tepki gelmişti. Fazıl Say'ın saçmaladığını söyleyen Gürses, "Fazıl hangi ruh hali ile böyle talihsiz bir açıklama yaptı bilmiyorum. Kendisi sanatçı mı onu da bilmiyorum. Bizim oralarda bitin küçüğüne yavşak derler. Sanırım kendisini anlatmak istemiş" demişti

"Kendimi bildim bileli arabesk okudum" diyen Gürses, "Çok ayıp etti. Bu ülkede arabesk okumadan şöhret olan kaç tane şarkıcı gösterebilirsiniz? Türkiye ilk Eurovision Şarkı Yarışmasına arabesk bir şarkıyla katıldı. Ona kalırsa Michael Jackson da Amerika'nın arabesk okuyan bir sanatçısıydı. Bu Fazıl gibiler Batılı ve Amerikan özentisi. Kötü söz sahibinindir. Bu konuda hiç konuşmadım ama eğer Türkiye'de "yavşak" arayacaksak işte karşınızda Fazıl efendi" şeklinde konuşmuştu.

 

Tüm Yaşam haberleri için tıklayın