‘Bu ülke için diğer teklifleri çeviriyoruz’

‘Bu ülke için diğer teklifleri çeviriyoruz’
Son Güncelleme:

Yüz nakli ameliyatlarıyla tanınan Prof. Dr. Ömer Özkan hakkında soruşturma başlatıldığı haberlerine cevap verdi: “Operasyonları özel izinle yapıyorum. Neyle suçlandık, göreceğiz.” 

Mustafa KOZAK/ANTALYA 
Son yıllarda yaptığı nakillerle adını duyuran Prof. Dr. Ömer Özkan, hakkındaki soruşturma iddiasına cevap verdi. Eşi Doç. Dr. Özlenen Özkan ve kendisi dahil 37 akademisyen hakkında dolandırıcılık soruşturması açıldığına dair habere üzülen Ömer Özkan’ın gözleri doldu. İşte Türkiye’nin ilk yüz naklidini yapan Özkan’ın söyledikleri: 

- Şikayetin olması soruşturma açıldığı anlamına gelmez. Tamam birisi sizi şikayet edebilir. Savcılık da gerekeni yapar. Ama soruşturma başlatıldı demek, farklı bir şey. Bu rektörünüz de sizinle ilgili kötü bir şey düşünmüş, savcılık da bununla ilgili sizi soruşturuyor demektir.  

‘ÇOK DAHA FAZLASINI KAZANABİLİRİM’ 

- Akdeniz Üniversitesi yıpratılmak isteniyor. Bunun tek nedeni herhalde üniversitede bulunmanızdan dolayı oluyor. Üniversitede olmasam, çok daha fazlasını kazanabilecek durumdayım. Üniversiteye ve memlekete borcumuz var, bu nedenle çok önemli teklifleri reddediyoruz. 
Üniversitedeki operasyonları özel izinli olarak ve rica yoluyla yapıyorum. 

-  Bir mazeret aranıyorsa, bu benim üniversiteden ayrılmam için çok güzel bir sebep. Nitelikli dolandırıcılık yaptı dediğiniz üniversitede ne kadar para kazanabilirsiniz? Üç kuruş olsa ortaya çıkar. Çok şükür ihtiyacımız yok. Eşim üniversitenin yükünü çeken iki kişiden biri. Ne tür nitelikli dolandırıcılık yapmış onu da sizlerle birlikte öğreneceğiz. Bir hafta önce doğum yapmış olan eşim çok üzüldü.

BİZİ ÜÇ KAĞITÇI GİBİ GÖSTERECEKLER

Ömer Özkan haberlerin içeğini de eleştirdi: “Böyle haber yapılması hoş değil. Araştırın, içeriğini bilin.Soruşturma başlatıldı diyorsunuz. Bunu Hakkari’deki insan da okuyor. Herkes bize güven duyduğunu, desteklediğini söylüyor. Ama ‘güvendiğimiz, kahraman yaptığımız adam, tam üç kağıtçı bir adammış’ diye söylenecek. Böyle bir kişi bile düşünse ben üzülecek bir insanım. Duygusal bir insanım. Ben film artisti veya şovmen değilim. İşimiz dışında popülerlik yaratıp bundan kazanacak insanlardan değiliz.”   

 

Tüm Yaşam haberleri için tıklayın