Elektrikli bisikletin arkasına bağladığı köpeği metrelerce sürükledi

Mersin'de yaşanan olay, 'Bu kadar da olmaz' dedirtti. Elektrikli bisikletinin arkasına sokak köpeğini bağlayan bir kişi, köpeği metrelerce sürükledi. O anlar ise cep telefonu kamerasına yansıdı.

Elektrikli bisikletin arkasına bağladığı köpeği metrelerce sürükledi

DHA

Mersin'de bir kişinin elektrikli bisikletinin arkasına bağladığı sokak köpeğini sürüklemesi cep telefonu kamerasına yansıdı. Yakalanan sürücüye hayvana eziyetten bin 33 TL ceza uygulandı.

DHA'da yer alan habere göre; bölgede otomobiliyle seyreden bir sürücü, bir kişinin elektrikli bisikletinin arkasına bağladığı sokak köpeğini sürüklediğini gördü. Cep telefonunun kamerasıyla o anları kaydeden sürücü, polisi arayarak ihbarda bulundu.

Kamera görüntüsü ve çevredeki mobese kameralarının incelenmesi sonucu şüpheliyi yakalayan polis, bisiklet sürücüsünün Suriye uyruklu Alali A, olduğunu belirleyip, '5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'na göre hayvana eziyet etmekten bin 33 TL para cezası uyguladı.

Yaralanan sokak köpeği, Mersin Büyükşehir Belediyesi Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavi altına alındı.

Tüm Yaşam haberleri için tıklayın