Ordu-Giresun havalimanındaki asılsız bomba ihbarının sebebi belli oldu

Ordu-Giresun Havalimanı'ndaki asılsız bomba ihbarının sebebi 'pes' dedirtti. ABD'den yapıldığı tespit edilen ihbarın, kız arkadaşının uçuşunu engellemek isteyen bir kişi tarafından yapıldığı öğrenildi.

Ordu-Giresun havalimanındaki asılsız bomba ihbarının sebebi belli oldu

DHA

Ordu-Giresun Havalimanı'nda yolcu uçağına yönelik asılsız bomba ihbarının sebebi "pes" dedirtti. Buna göre; ABD'de yaşayan bir kişi, kız arkadaşının İstanbul'a gitmesini engellemek için ihbarı yapmış.

DHA'da yer alan habere göre; Ordu-Giresun Havalimanı'nda, yolcu uçağına yönelik dün akşam bomba ihbarı yapıldı. Bunun üzerine havalimanına, polis ve bomba imha uzmanı ekipler sevk edildi. Tedbirler kapsamında apronda bulunan uçaklardaki yolcular indirilirken, geniş güvenlik önlemi alındı. Daha sonra polis ekipleri, uçağın kargo ve kabin bölümünde arama başlattı.

Aramalarda herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmadı. Havalimanında bekletilen yolcuların alındığı uçaklar, kalkış yaparak, İstanbul ve Ankara'ya hareket etti. İhbarla ilgili soruşturma başlatıldı.

KIZ ARKADAŞININ GİDİŞİNİ ENGELLEMEK İSTEMİŞ

Yapılan araştırmalar sonucu ihbarın, ABD üzerinden yapıldığı tespit edildi. Asılsız ihbarı yapan kişinin kimliğinin belirlendiği ve Ordu'da yaşayan kız arkadaşının İstanbul'a gitmesini engellemek için bomba ihbarında bulunduğu belirtildi.

  • ordu giresun havalimanı
  • bomba ihbarı
Tüm Yaşam haberleri için tıklayın