Bodrum-Japonya velayet savaşı

Bodrum'da yaşayan mühendis Özgür Çalık, velayeti kendisinde olan 5 yaşındaki kızı Asya'yı 28 Ocak'taki görüş gününde alıp bir daha geri getirmeyen Japon eşi Nakaı'den şikayetçi oldu.

Bodrum-Japonya velayet savaşı

NESLİHAN KESKİN

Bodrum'da yaşayan mühendis Özgür Çalık (33) ile ünlü Japon piyanist Hıroko Nakaı (35) 6 yıl önce evlendi, 2017'de ise kızları dünyaya geldi. Bebek Asya Sakura Çalık, prematüre olarak doğdu. Bebek 3 aylık olunca Japonya'daki doktorların çocuklarına daha iyi bakacağını söyleyen Nakaı, kızını memleketine götürdü. Ancak Türkiye ile iletişimi kesti. Çalık, annesinin hasta olduğunu söyleyerek Nakaı'yi Türkiye'ye çağırdı. Bu sırada da eşi hakkında tedbir kararı aldırdı. Çift bu sırada karşılıklı olarak birbirlerine boşanma davası açtı. Nakai ise eşini suçlayarak hukuk mücadelesi vereceğini belirtti.

'AĞLAYARAK GÖTÜRDÜ'

Dava devam ederken geçici velayeti alan Çalık, Nakai hakkında çocuğunu kaçırdığı gerekçesiyle şikayetçi oldu. Çalık "Çocuk, her ayın 2. ve 4. haftası annesinde kalıyordu. Eşim, her görüş günlerinde çocuğumuzu kendisi almaya gelirdi. Ancak 28 Ocak'ta icra memuru ve pedagog eşliğinde geldi, Asya'yı ağlayarak götürdü. Bir daha da getirmedi. Ben avukatıyla iletişime geçtim. Bana çocuğu getirmeyeceklerini söylediler."

Tüm Yaşam haberleri için tıklayın