Babasının aldığı motosiklet liseli Furkan'ın sonu oldu! Öldüren hediye

İstanbul'da kaptanlığını yaptığı robotik takımla uluslararası ödül kazanan liseli Furkan Samet Göktürk, babasının 7 ay önce hediye ettiği motosikletle ilk kez gezintiye çıktı. Dakikalar sonra virajda bariyere çarpan genç, hayatını kaybetti.

Babasının aldığı motosiklet liseli Furkan'ın sonu oldu! Öldüren hediye

İHA

İstanbul Avcılar'da liseli Furkan Samet Göktürk (16), okulun robotik takımında 'mekanik kaptan' olarak yer aldı; arkadaşlarıyla katıldığı yarışmalarda derecelere girdi. Baba Şahin Göktürk, oğlunun başarısını tebrik etmek için Ekim 2023'te motosiklet aldı.

KARNE GÜNÜ FECİ KAZA

14 Haziran'da karnesini aldıktan sonra eve gelen Furkan, sevincini ailesiyle paylaştı; daha sonra arkadaşlarının yanına gitmek için hediye motosikleti 7 ay sonra ilk kez oturduğu siteden dışarı çıkardı. Tahtakale Mahallesi'ndeki keskin virajı dönerken bariyere çarpan gencin kalbi durdu. Sağlık ekipleri dakikalarca kalp mesajı yaptı; ancak Furkan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

'YOL HATALI, İNCELENSİN'

Acılı baba Şahin Göktürk, oğlunun ehliyet başvurusu için doğum gününü beklediğini belirterek, "Motosikleti sadece sitede sürmesine izin veriyorduk. Aynı yolda bir otomobil de bariyerlere çarpmış; iki kişi ölmüştü" dedi. Mahalle sakinlerinden Ergül Balcı da "Ispartakule ile Bahçeşehir'i bağlayan tek ana arter. O yolda ciddi bir mühendislik hatası var. Aynı yolda, aynı noktada bu kadar sık kaza olması bunu gösteriyor" ifadesini kullandı.

DOĞUM GÜNÜNE 1 GÜN KALA

Furkan Samet Göktürk'ün cenazesi memleketi Zonguldak Çaycuma'ya bağlı Şeyhoğlu Kö- yü'ne götürüldü. Talihsiz genç, doğum günü olan 17 Haziran'a 1 gün kala toprağa verildi.

ABD'DEN ÖDÜLLE DÖNDÜLER

Borusan Asım Kocabıyık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin 7444 Ayyıldız Robotik Takımı Mekanik Kaptanı Furkan Samet ve arkadaşları, Kaliforniya'daki FIRST Robotics Competition Aerospace Valley Regional Yarışması'nda finale kalmıştı. 2 ay önce 6 ülkeden 56 okulun katıldığı yarışmada 6. olup İnovasyon ödülü kazanan takımı Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, makamında ağırlamıştı. Robotik çalışmalarına devam eden Furkan Samet, gelecek yıl yine ABD'de yarışmalara katılmayı planlıyordu.

Tüm Yaşam haberleri için tıklayın