Ayşe'nin kahreden sonu... Yağmurdan kaçarken ölüme yakalandı!

Başkent'te devrilen reklam panosunun altında kalan Ayşe Yavuz'un ölümüyle ilgili ihmal soruşturması başlatıldı. Kadının sağanak nedeniyle durağa sığındığı, panonun da durağın üstüne düştüğü öğrenildi.

Ayşe'nin kahreden sonu... Yağmurdan kaçarken ölüme yakalandı!

DHA - İHA

Ankara'da önceki akşam etkili olan sağanak ve kuvvetli fırtına ölüm getirdi. Yağış nedeniyle birçok altgeçit ile cadde ve sokaklar suyla doldu. Sincan'daki Alpaslan Caddesi'nde bulunan bir spor salonundan çıkan Ayşe Yavuz (22), yağmurdan korunmak için otobüs durağına sığındı; yağmurun dinmesini bekledi. Bu sırada arkadaki 10 metrelik reklam panosu durağın üzerine devrildi; can pazarı yaşandı. Pano altında kalan iki kişiden biri olan Yavuz, hayatını kaybetti.

10 KİŞİ SON ANDA...

Ayşe Yavuz'a ilk müdahaleyi yapan görgü tanıklarından Muhammet Ali Ateş, "İlk baktığımızda nabzı vardı, daha sonra gitti. Reklam panosu çok eski değil; 1-2 yıl önce takıldı" dedi. Esnaf Ayhan Ateş de durakta 5-10 kişinin olduğunu; yağış şiddetlenince büyük bölümünün dükkânına sığındıklarını belirtti. Ateş, "Pano, durağı ikiye böldü. Çok şiddetli bir rüzgârdı. Bizim tabelamız ve bacamız da yıkıldı" diye konuştu.

NEDEN DEVRİLDİĞİ ARAŞTIRILIYOR

Ankara Valisi Vasip Şahin, soruşturma kapsamında incelemelerin devam ettiğini söyledi. Panonun Sincan Belediyesi'ne ait olduğunu söyleyen Şahin, "Teknik incelemeleri yapıyorlar. Acaba panoda mı bir teknik eksiklik var, yoksa bağlantılarında mı; araştırılıyor" dedi.

  • ankara
  • reklam panosu
  • ölüm
  • soruşturma
Tüm Yaşam haberleri için tıklayın