'Abi kayıtsız ol'... Malatya'da göçen bina ile ilgili inanılmaz detay

Malatya'da göçen binanın enkazından kendi imkanlarıyla çıkan Şemseddin Bozdemir (52), bina hakkında alt kattaki fırının daha önce boşaltıldığını söyleyerek ''Burası eski bina dikkat et.' diyorduk. 'Abi kayıtsız ol, ben onların hepsinin şeyini yaptım.' dedi. Ondan sonra bu olayla karşılaştık.' diye konuştu.

'Abi kayıtsız ol'... Malatya'da göçen bina ile ilgili inanılmaz detay

AA

Malatya'da göçen binanın enkazından kendi imkanlarıyla çıkan Şemseddin Bozdemir (52), gazetecilere, o anları anlattı.

AA'nın haberine göre, İnönü Caddesi'ndeki iki katlı binaya olaydan 10 dakika önce geldiğini söyleyen Bozdemir, "Tabya üzerimize çöktü. Duvar patladı, o patlaktan çıktık. 2 arkadaşımı da kendim tutup yukarıya, çatıya çektim çıkardım." dedi.

Binanın üst katında bulunduğunu, alt katta ise tadilat yapıldığını belirten Bozdemir, şöyle konuştu:

"Alt kattaki fırın daha önce boşaltılmıştı. Fırının yerini tavukçu kendi işyerine katıyordu. Gelip geçtiğimizde, 'Nasıl ettin?' diye soruyorduk. 'Abi bir an önce hizmete açmak için uğraşıyorum.' diyordu. 'Burası eski bina dikkat et.' diyorduk. 'Abi kayıtsız ol, ben onların hepsinin şeyini yaptım.' dedi. Ondan sonra bu olayla karşılaştık."

Ölümle burun buruna geldiğini, hayatta kaldığı için sevinçli olduğunu dile getiren Bozdemir, "Tabya üzerimize çöktü. Duvar patladı, o patlaktan çıktık. 2 arkadaşımı da kendim tutup yukarıya, çatıya çektim çıkardım. Arkada İmam Hatip okulu var. O okulun duvarına bakan kısmında boşluktan kendimizi kurtardık. Ben girdiğimde 15-20 kişi vardı. Yaralılardan arkadaşlarımız var, onlardan da haber aldık. Ciddi durumlarının olmadığını öğrendik, sevindik." sözleriyle olay anını anlattı.

Malatya'da çöken binada kurtarmaya destek veren gönüllü İrfan Tunay da "Binanın zeminindeki işletmede bir tadilat işlemi vardı ve bundan dolayı yıkıldığı söyleniyor. İnşallah enkazda kimse hayatını kaybetmez. Malatyalılara geçmiş olsun. Rabbim bir daha böyle bir kaza yaşatmasın." ifadelerini kullandı.

BAKAN ÇATAKLI GÖZALTILARI BİLDİRDİ

"Çökme esnasında binada 21 kişi bulunuyordu. Olayla ilgili Başsavcılık soruşturma başlattı, 3 kişi gözaltına alındı."

  • malatya
  • bina
  • enkaz
  • kendi imkanlarıyla çıktı
Tüm Yaşam haberleri için tıklayın