Zelenski'den Putin'i kızdıracak görüşme: Diplomatik adımlar üzerinde anlaştık

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile görüştüğünü açıkladı. Zelenski, “Barış için atılması gereken sonraki diplomatik adımlar üzerinde anlaştık.' dedi.

Zelenski'den Putin'i kızdıracak görüşme: Diplomatik adımlar üzerinde anlaştık

DHA

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Mariupol'dan tahliye operasyonunun ikinci aşamasının tamamlandığını ve şehirden 344 kişinin kurtarıldığını bildirdi.

Günlük ulusa sesleniş konuşmasında Zelenski, Mariupol'dan tahliye operasyonunun ikinci aşamasının tamamlandığını ve şehirden ve banliyölerinden 344 kişinin kurtarıldığını bildirdi. Tahliye edilenlere gerekli yardımın sağlandığını söyleyen Zelenski, "Müzakere sürüyor ve Azovstal'dan, Mariupol'dan insanları kurtarmaya devam etmeyi umuyoruz. Orada hala siviller, kadınlar, çocuklar var" dedi.

Ayrıca Zelenski, 36 yaşındaki gazeteci Oleksandr Makhov'un Harkiv bölgesinde, İzyum yakınlarındaki çatışmalarda hayatını kaybettiğini açıkladı. Zelenski, Luhansk bölgesinde doğan Makhov'un 2017 yılında Antarktika'daki Ukrayna istasyonunu ziyaret eden ilk Ukraynalı gazeteci olduğunu, Covid döneminde Çin'den getirilen Ukraynalıların bulunduğu Sanzhary'de 2 hafta yaşadığını ve savaşın ilk gününden itibaren gönüllü olarak cephede yer aldığını belirtti. Zelenski gazeteci hakkında "Vatansever, samimi, daima kibirden uzak" ifadelerini kullanırken, Makhov'un yakınları ve dostlarına taziyelerini sundu.

Öte yandan Zelenski, İsrail Başbakanı Naftali Bennet ile görüştüğünü, Ukrayna'nın doğusundaki ve özellikle Mariupol'daki durumu konuştuklarını ifade etti. Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile de görüştüğünü söyleyen Zelenski, "Barış için atılması gereken sonraki diplomatik adımlar üzerinde anlaştık. Tüm savaş suçlularının nasıl adalete teslim edileceğini tartıştık" diye konuştu.

Bir ülke daha mı savaşa giriyor? Bölgede hareketlilik başladı

AB'den Rus petrolünün Avrupa'ya ithalatına yasaklama

Kimliği ortaya çıktı! "Kiev Hayaleti" öldürüldü

Türkiye için bakın ne yaptılar! NATO İHA'sından dikkat çeken rota

Yunan siyasetçiden çok konuşulacak açıklama: Türkiye en güçlü silah olan İHA'ları verdi

  • zelenski hollanda görüşmesi
  • rusya ukrayna son dakika
  • zelenski son dakika
Tüm Trend haberleri için tıklayın