WhatsApp'tan çiftlerin arasını açacak özellik!

Günlük yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelen mesajlaşma ve konuşma uygulaması WhatsApp yeni özelliklerini test etmeye devam ediyor. Eski ismiyle Facebook yeni ismiyle Meta Inc. bünyesinde yer alan WhatsApp yeni özelliği ile ortalığı karıştıracağa benziyor. Edinilen bilgiye göre artık sohbet ve grup mesajlarından gelen bildirimlerde mesajı gönderen kişinin profil fotoğrafı gözükecek.

WhatsApp'tan çiftlerin arasını açacak özellik!

Haber Global

Yıllar içinde kendisini geliştirmeye devam eden mesajlaşma ve konuşma uygulaması WhatsApp bir yeni özelliğini daha test etmeye başladı. WhatsApp'ın iOs için geliştirdiği ortaya çıkan yeni özellik gizlilik unsurlarını yok edeceğe benziyor. Yeni özellik ile bildirimlerde sohbetlerden ya da gruplardan gelen mesajlarda artık profil fotoğrafları gözükecek.

Orijinal adı mention'lama olan 'bahsetme' özelliği sayesinde, katıldığınız gruplarda bir kişi @ işaretiyle adınızı yazarak sizden bahsedebiliyor. Özellikle yüksek katılımcılı gruplarda kullanıcıların birbirlerine mesaj göndermelerini kolaylaştıran bahsetme işlevi, 'mesaj yanıtlama' özelliğine ek olarak sunuluyor.

Facebook ve WhatsApp şifrenizi hemen değiştirin! Meta'dan milyonlarca kullanıcıya uyarı geldi

PROFİL FOTOĞRAFLARI GÖZÜKECEK

WABetaInfo'nun haberine göre, WhatsApp, sohbetlerden ve gruplardan yeni mesajlar alındığında sistem bildirimlerinde profil fotoğraflarının da görüntülenmesini sağlayan yeni bir özelliği test ediyor. Ancak bu özellik, iOS 15 API'lerini kullanıyor. Bu yüzden yalnızca iOS 15'teki bazı beta test kullanıcılarına sunuluyor.

En azından aktarılanlar bu yönde. Android'de ise durum farklı. Çünkü WhatsApp kullanan Android kullanıcıları, WhatsApp'tan bir bildirim geldiğinde bir süredir sistem bildirimlerinde söz konusu bildirime dair profil fotoğraflarını görüntüleyebiliyor.

YENİ ÖZELLİKLER NE ZAMAN GELECEK?

WhatsApp'ın yeni özellikleri gelecekte daha fazla hesap için etkinleştirmeyi planladığı söyleniyor. Ancak henüz resmi bir açıklama veya tarih bilgisi mevcut değil.

Tüm Trend haberleri için tıklayın