TUSAŞ'tan yeni paylaşım: Sen kaçıncı saniyede tanıdın?

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii 'Sen kaçıncı saniyede onu çizgisinden tanıdın?' sorusuyla bir paylaşımda bulundu.

Aksam.com.tr

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Sen kaçıncı saniyede onu çizgisinden tanıdın? Yorumlarda buluşalım" ifadelerini kullandı.

Kullanıcılar #ÇizgisindenBelli hashtagiyle paylaşıma cevap verdi.

GÖKBEY HAKKINDA BİLGİLER

GÖKBEY Program bütçesi ve takvimi, 3 Ocak 2013 tarihli Savunma Sanayii İcra Komitesi ile kararlaştırıldı ve 26 Haziran 2013 tarihinde SSB ile TUSAŞ arasında sözleşme imzalandı.

En zorlu iklim ve coğrafyalarda dahi, yüksek irtifa ve yüksek sıcaklıkta, gece ve gündüz koşullarında etkin bir şekilde faaliyet gösterebilecek olan GÖKBEY, milli imkân ve kabiliyetler kullanılarak tasarlanıyor ve üretiliyor.

Helikopterin geniş görev yelpazesine sahip olmasından ötürü taşıma, VIP, kargo, hava ambulans, arama kurtarma ve kıyı ötesi taşıma görevlerini icra edebilecektir.

İlk uçuşunu 6 Eylül 2018 saat 06:00'da başarıyla gerçekleştiren GÖKBEY, 29 Haziran 2019 tarihinde ilk sertifikasyon uçuşunu 45 dakika havada kalarak başarı ile tamamladı.

GÖKBEY uçuş testlerine 2 Prototip Helikopteri ile beraber devam ederken; kritik parçaları test etmesini sağlayan Tam Boy Statik in icrasına da başlanılmıştır. GÖKBEY helikopteri Tam Boy Statik Test icrası ile hacimsel olarak bakıldığında şirket tarihinin en büyük testini gerçekleştirmenin yanı sıra Türkiye için de bir ilke imza atacaktır.

Helikopterin, European Aviation Safety Authority ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından sertifiye edilmesi ile ilgili çalışmalar program ile birlikte sürdürülüyor.

GÖKBEY, yalnızca günümüzün değil, aynı zamanda geleceğin operasyonel gereksinimleri de göz önünde bulundurarak, gelişmiş aviyoniklerle üstün performans ve kullanım kalitesi için tasarlanıyor.

Tüm Trend haberleri için tıklayın