TUSAŞ'tan müthiş bir hamle daha! O ülkede üretilecek

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Kazakistan ile yeni bir iş birliğine imza attı. ANKA İnsansız Hava Aracı Kazakistan'da da üretilecek

TUSAŞ'tan müthiş bir hamle daha! O ülkede üretilecek

İHA

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), geçtiğimiz yıl ANKA İnsansız Hava Aracı'nın ihracat anlaşmasına imza attığı Kazakistan ile yeni bir iş birliğine imza attı. TUSAŞ ile Kazakistan Engineering şirketi arasında imzalanan mutabakat zaptı ile ANKA İnsansız Hava Aracı, Kazakistan'da ortak olarak üretilecek. Üretimin yanı sıra bakım onarım süreçlerini de içeren teknoloji transferi konularında iş birliği gerçekleştirilecek.

Kazakistan ile ihracat anlaşması imzalanan ANKA İnsansız Hava Aracı'nın Kazakistan'da üretilmesinin önü açıldı. ANKA İnsansız Hava Aracı'nın Türkiye dışındaki ilk üretim üssü haline gelecek Kazakistan'da bu alanda insan kaynağı yetiştirilmesi ve Kazakistan'ın İHA üretim kabiliyetinin geliştirilmesine yönelik önemli bir adım atılmış oldu.

İmzalanan mutabakat zaptı hakkında açıklama yapan TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, şunları söyledi:

"ANKA'mız için yeni bir üretim üssüne imza atmaktan büyük bir heyecan duyuyoruz. Yerli ve milli imkanlarla geliştirdiğimiz ANKA'mızın yurt dışında bu düzeyde rağbet görmesi bizleri gururlandırıyor. Bölge coğrafyasının savunma ve havacılık endüstrisine katkı sağlayacak olan bu anlaşma sayesinde dost ve kardeş ülke Kazakistan ile ticari ve dostluk bağlarımızın daha da güçlenmesine katkı sağlayacağız. İş birliğimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum"

The New Yorker'da TB2 ve Bayraktar analizi: Savaşın doğasını değiştiren Türk dronu

Havacılıkta devir değişiyor... 2024'te hazır olacak: Gökyüzündeki Uber

Bot avcısı SİHA'lar Ege'de denge değiştirecek! Türkiye düşmanlarının kabusu olacak

Krizi tırmandırıyor! Yunanistan'dan yeni tahrik

Türkiye'den bir hamle daha! Görev tarihi belli oldu

Türkiye için bakın ne yaptılar! NATO İHA'sından dikkat çeken rota

Yunan siyasetçiden çok konuşulacak açıklama: Türkiye en güçlü silah olan İHA'ları verdi

  • TUSAŞ son dakika
  • ANKA İnsansız Hava Aracı
  • Kazakistanda üretilecek
Tüm Trend haberleri için tıklayın