Toplu taşımada maske yasağı kalktı mı? Hastanelerde maske takma zorunluluğu kalkacak mı?

Maske yasağı toplu taşıma ve kapalı alanlarda devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vakaların 1000 altına düşmesi durumunda zorunluluğun kaldırılacağını açıklamıştı. Toplu taşımada maske yasağı kalktı mı? Hastanelerde maske takma zorunluluğu kalkacak mı? İşte merak edilen detaylar...

Toplu taşımada maske yasağı kalktı mı" Hastanelerde maske takma zorunluluğu kalkacak mı"

Toplu taşımada maske yasağı kalktı mı? Hastanelerde maske takma zorunluluğu kalkacak mı? gibi sorular vatandaşın merakla takip ettiği konu başlıklarından oluyor. Koronavirüsün hayatımıza girmesiyle maske zorunluluğu başlamıştı. Vakaların azalmaya başlamasıyla beraber açık alanlarda maske takma zorunluluğu kaldırılmıştı. Gözler şimdi toplu taşıma, hastane gibi kapalı alanlarda yasağın devam edip etmeyeceğine çevrildi.

TOPLU TAŞIMADA MASKE YASAĞI KALKTI MI?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, zorunlu maske kullanımının kalkması için vaka sayılarındaki düşüşe dikkat çekti. Üç gün boyunca vaka sayılarının binin altında gerçekleşmesi halinde bu adımın atılacağını açıklamıştı. Geçtiğimiz gün 905 vaka yaşanan ülkemizde son olarak 922 vaka tespit edildi. Üçüncü gün de vaka sayılarının binin altını görmesi halinde zorunlu maske uygulaması kalkacak.

AŞILAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Maske zorunluluğunun kalkması, normalleşme açısından önemli bir eşik olarak hayatımıza girecek. Ancak koronavirüs aşılama çalışmaları halen devam ediyor. Bakanlık verilerine göre 18 yaş üstü nüfusta ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 85,48. Birinci doz aşı yapılanların oranı ise yüzde 93,18 olarak gerçekleşti. Türkiye'de bugüne kadar uygulanan aşı sayısı 147 milyon 687 bin 693'e yükseldi.

  • maske yasağı
  • toplu taşıma maske yasağı
  • hastanelerde maske zorunluluğu
  • maske zorunluluğu kalktı mı
Tüm Trend haberleri için tıklayın