Tok tutup iştah kesen 5 süper besin! Zayıflamak isteyenler faydasına inanamıyor

Zayıflamak isteyenler hangi besinlerin tokluk hissi verdiğini merak ediyor. İhtiyaçtan fazla yemek yemeği önleyen besinler tüketerek kilo kontrolü sağlamak mümkün. Peki, hangi besinler tokluk sağlar? İşte kilo vermeye de yardımcı olan iştahı keserek tokluk sağlayan 5 süper besin...

Tok tutup iştah kesen 5 süper besin! Zayıflamak isteyenler faydasına inanamıyor

Milliyet

Lif oranı yüksek, sindirime yardımcı ve protein oranı yüksek besinler ile tok kalarak zayıflamak çok kolay. Peki, hangi besinler tokluk sağlar? İşte iştahı keserek tokluk sağlayan 5 süper besin...

Milliyet'te yer alan habere göre, iştah artması ya da azalması yetersiz ve dengesiz beslenmekten kaynaklanan önemli bir sorundur. Örneğin iki öğün arası çok uzun tutulduğunda ve uzun süre yemek yenilmediğinde vücut aşırı aç kaldığı için kan şekeri ve insülin dengesi bozulur. Bunun neticesi olarak sofraya ilk oturuşta ihtiyacınız olandan daha fazla yemek yersiniz. İhtiyaçtan fazla yenilen yemek, yemek sonrası kan şekeri seviyesinin daha hızlı düşmesine ve kısa bir süre sonra tekrar açlık hissetmenize neden olur. Peki, bu durumu yaşamamak için hangi besinler iştahımızı kontrol altına almamızda yardımcı olur?

İbrahim Saraçoğlu'ndan tığ gibi yapan kür tarifi! Diyet yapmadan kilo verdiriyor

İşte iştahı keserek tokluk sağlayan 5 süper besin...

1- YEŞİL ÇAY

Çoğunlukla yemek sonrasında veya ara öğünlerde içilen yeşil çay iştahın açılmasına sebep olan hormonların salgılanmasını baskılar.

2- YUMURTA

Vücuda alındığında yüzde yüz vücut proteinlerine dönüşebilen en kaliteli, örnek dediğimiz protein kaynağıdır. Sabah kahvaltıda tüketildiğiniz takdirde gün içinde uzun süre tokluk sağlar.

Egzersizin etkisini arttıracak 7 mucizevi besin! Kilo vermek için birebir

3- YULAF

Lif içeriği yüksek olduğundan sindirimi uzun sürer, bu sayede süre tokluk sağlayarak iştahı azaltır.

4- BADEM, CEVİZ, FINDIK

Vitamin, mineral ve lif içeriği oldukça zengin olan yağlı tohumlardır. Yüksek yağ içeriği sayesinde mide boşalmasını geciktirerek tokluk sağlarlar. Ancak yüksek kalorileri içerdikleri için dikkatli tüketilmeliler.

5- TARÇIN

Birlikte tüketildiği besinin glisemik indeksini düşürerek tokluk sağlayıcı özellik gösterir. Bazen gece içilen ara öğünde sütün üzerini kaplayarak bazen de meyvelere eşlik ederek tatlı krizlerinin önünü kesmeye yardımcı olur.

Sirklerde sergilendi, alay edildi! 'Ohio Koca Ayak Kızı' Fanny Mills'in şaşırtan hayat hikayesi tüyler ürpertiyor

Sarımsak soymanın kolay yolunu arayanlara! İşte en etkili 4 yöntem: 30 saniye yetiyor

Ballı Medovik tarifi! Rus pastası olarak da bilinen eşsiz lezzet... Değişik tatlı arayanlara

Beynin yaşlanmasını önleyen 11 altın öneri! Genç yaşlı herkesi ilgilendiriyor...

Tüm Trend haberleri için tıklayın