Tıp dünyasını şaşkına çeviren hamilelik! Rahimde değil karaciğerde

Kanada'da Dr. Narvey, muayenesini yaptığı bir kadının karaciğerinde çocuk oluştuğunu açıkladı. Yeteri kadar gelişemediği için bebek alınırken yaşanan vaka tıp dünyasını şaşkına çevirdi.

Tıp dünyasını şaşkına çeviren hamilelik! Rahimde değil karaciğerde

Kanadalı çocuk doktoru Dr. Michael Narvey, muayenesini yaptığı kadınlardan birinin karaciğerinde çocuk oluştuğunu duyurdu. Olay tıp dünyasını hayrete düşürdü.

Haberler.com'da yer alan habere göre, Narvey, çok sansasyonel olan bu olayın herkes tarafından duyulmasının faydalı olduğunu belirtti.

"KARACİĞERİNDE DIŞ GEBELİK OLUŞTU"

Vakayı anlatan Dr. Michael Narvey, "Muayeneye geldiğinde 14 günlük adet gecikmesi yaşamıştı. Hastamız 33 yaşındaydı ve gebe olduğu belliydi. Ancak bebeğin rahimde değil, karaciğerde büyümeye başlaması hepimizi şaşırttı" dedi.

"BENİM İÇİN BİR İLKTİ"

Narvey, "Kadınlarda dış gebelik karşılaştığımız bir durum ancak karaciğerde bebek gelişmesi benim ilk kez gördüğüm bir durumdu. Hemen bebeği aldık ve kadını kurtardık. Ne yazık ki bebek yaşayacak durumda değildi" ifadelerini kullandı.

3 MİLYONDAN FAZLA İZLENDİ

Doktor tarafından yayınlanan video, kısa süre içerisinde milyonlarca görüntülenme aldı. Sosyal medya kullanıcıları, yaşanan durumun aile üyeleri için tam anlamında yıkım olduğunu belirtti.

Tüm Trend haberleri için tıklayın