Salih Müslim sonrası bir skandal daha! Teröristbaşını devlet televizyonuna çıkardılar

NATO'ya girmek isteyen İsveç'in devlet televizyonu terör örgütü YPG/PKK elebaşlarından Mazlum Abdi kod adlı Ferhat Abdi Şahin ile bir röportaj yaparak yeni bir skandala imza attı.

Salih Müslim sonrası bir skandal daha! Teröristbaşını devlet televizyonuna çıkardılar

AA

İsveç devlet televizyonu SVT, terör örgütü YPG/PKK elebaşlarından Mazlum Abdi kod adlı Ferhat Abdi Şahin ile bir röportaj yaptı.

İsveç'in NATO üyeliği konusunda Türkiye ile görüşmeler yaptığı bir dönemde SVT'ye saklandığı sözde makamından açıklamalarda bulunan Şahin, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyini terörden temizlemek için yapacağı muhtemel bir operasyona cevap vereceklerini söyledi.

Türkiye'nin muhtemel operasyonu için NATO ülkelerine baskı yaptığını iddia eden terörist elebaşı Şahin, "İsveç'in kendilerine verdiği desteğin devam etmesi ve bu desteğin siyasi ve ahlaki olduğunu açıklaması gerektiğini" kaydetti.

SVT, terör örgütü YPG/PKK'nın elebaşlarından Salih Müslim ile de Suriye'nin kuzeyinde saklandığı ABD askeri üssünde 25 Mayıs'ta röportaj yapmıştı. Bu röportaja tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Özellikle İsveç, Stockholm'ün caddelerinde teröristleri gezdiriyor, kendi polisleriyle onları güvence altına alıyor. Hatta hatta görüşmeyi yaptıkları günün akşamında İsveç devlet televizyonunda Salih Müslim denen teröristi konuşturarak bize her türlü yanlışı yapıyor." ifadelerini kullanmıştı.

Türkiye'den net İsveç ve Finlandiya mesajı: NATO için de tehdit

Bakan Çavuşoğlu'ndan sert çıkış: Terör örgütü PKK İsveç'i adeta rehin almış durumda

İsveç'ten son dakika Türkiye açıklaması: İlerleme hedefliyoruz

NATO: PKK, Finlandiya ve İsveç tarafından da terör örgütü olarak tanımlanmıştır

Terör örgütü PKK/YPG İsveç'i karıştırdı: İlişkiyi keselim

  • isveç terör örgütü PKK/PYD
  • Mazlum Abdi kod adlı Ferhat Abdi Şahin
  • YPG/PKK elebaşlarından Şahin ile röportaj
Tüm Trend haberleri için tıklayın