Sahte içkiden ölümler artıyor! 81 ilde 'zehir' baskını

81 ilde 'zehir' operasyonu. İçişleri Bakanlığı, yılbaşı öncesi 81 ilde sahte içki operasyonu başlattı. Toplam 85 bin 937 litre sahte içki ele geçirildi. Yurt genelinde metil alkola bağlı zehirlenerek ölenlerin sayısı ise 23'e yükseldi.

AA-DHA

Yeni yıl öncesi piyasaya sahte içki sürmeye hazırlanan şebekelere karşı İçişleri Bakanlığı düğmeye bastı. 81 ilde 'Zehir' adlı verilen operasyonlar düzenlendi. Yasadışı imalathane ile depo olarak kullanılan dükkanlarla sahte içki satılan toplam 342 adreste arama yapıldı. 85 bin 937 litre, 3 bin 502 şişe sahte ve kaçak içki, 14 bin 440 etiket, 847 sahte bandrol ile 1168 şişe alkol aroması ele geçirildi. Operasyonlarda 86 kişi gözaltına alındı.

SEVKIYATTA SUÇÜSTÜ

Muğla Marmaris'teki kontrol noktasında durdurulan minibüste sahte alkol yapımında kullanılan 90 litre etil alkol bulundu. Gözaltına alınan H.D., sevk edildiği adliyede serbest bırakıldı.

RESTORANDA ÖLÜM KOKTEYLİ

İstanbul Esenyurt'ta yatağında ölü bulunan Özbekistanlı Jobborkul Rakhmonov'un sahte içkiden zehirlendiği belirlendi. Genç adamın sahte içkiyi aldığı restorana polisler operasyon düzenledi. Restoran sahipleri B.M. ve O.J. gözaltına alındı. Dükkânda 9 şişe, şüphelilerin evlerinde de 30 şişe ve 7 litre sahte alkol ele geçirildi. Zanlılar, çıkartıldıkları mahkemece serbest bırakıldı.

2 GÜNDE 23 CAN KAYBI

Esenyurt'ta sahte içki içen 3'ü yabancı uyruklu 6 kişi hayatını kaybetti. Gaziantep'te de içkiden zehirlenen 10'kişiden 3'ü Mersin'de ise 1 kişi yaşamını yitirdi. Kahramanmaraş'ta 4, Sivas'ta 3, İstanbul'da 2, Yalova'da internetten sipariş ettikleri içkiyi içen 2 kişi ile Antalya ve Erzincan'da 1'er kişi hayatını kaybetmişti. Son iki günde sahte içki kurbanlarının sayısı 23'e yükseldi

Tüm Trend haberleri için tıklayın