PKK'ya ağır darbe: Terörist Çavreş kod adlı M.K. teslim oldu

Terör örgütü PKK'ya yönelik devam eden Pençe-Kilit operasyonu çerçevesinde örgütteki çözülmeler de devam ediyor. Zap, Avaşin, Basyan ve Metina bölgesinde PKK'lılara askeri, siyasi ile ideolojik eğitim veren sözde üst düzey PKK'lı terörist Çavreş kod adlı M.K., ikna çalışması sonucu teslim olup Türkiye'ye getirildi.

PKK'ya ağır darbe: Terörist Çavreş kod adlı M.K. teslim oldu

Bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik devam eden Pençe-Kilit operasyonu çerçevesinde Zap, Avaşin, Basyan ve Metina bölgesinde PKK'lılara askeri, siyasi ile ideolojik eğitim veren sözde üst düzey PKK'lı terörist Çavreş kod adlı M.K., ikna çalışması sonucu teslim olup Türkiye'ye getirildi.

Alınan bilgilere göre, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), 'Pençe-Kilit Harekatı'yla Zap, Avaşin, Basyan ve Metina bölgesinde bölücü terör örgütü PKK'ya Kuzey Irak'ta ağır bir darbe indirirken, operasyonlarda PKK'da da çözülmeler sürüyor.

2006 yılında Iğdır'dan terör örgütü PKK'ya katılan ve PKK'nın askeri ve ideolojik eğitiminden sorumlu Çavreş kod adlı M.K., Jandarma Genel Komutanlığı ekiplerince yapılan ikna çalışması sonucu güvenlik güçleri tarafından teslim alınarak Türkiye'ye getirildi.

Irak'ın kuzeyinde Pençe-Kilit! Köşeye sıkıştırıldılar... PKK'da bordo bereli paniği

MSB, Pençe Kilit Harekatı'ndan yeni görüntüleri paylaştı

MİT'ten DEAŞ'a nokta operasyon: Saldırı hazırlığında olan 2 DEAŞ üyesi yakalandı

Uzman isim kritik detayı paylaştı: Terör yuvaları mühürlenecek

Terör ve Güvenlik Uzmanı Başbuğ: Buradan sonraki adres Kandil

  • Pençe-Kilit operasyonu son dakika
  • sözde üst düzey PKK’lı terörist
  • teslim oldu
Tüm Trend haberleri için tıklayın