Kriptoda büyük vurgun! 100 milyon dolar çaldılar

Harmony Protocol ağına yapılan hack saldırısında 100 milyon dolar çalındı. Şirket, yapılan siber saldırı sonrası suçlunun belirlenmesi ve çalınan fonların geri alınması için geniş kapsamlı bir araştırma başlatıldığını duyurdu.

Kriptoda büyük vurgun! 100 milyon dolar çaldılar

Harmony'nin Horizon köprüsüne yönelik bir hack saldırısı gerçekleştirildi. Olayda, henüz kimliği belirlenemeyen hackerlar yaklaşık 100 milyon dolar çaldı. Saldırı sonrası şüphelilerin tespit edilmesi ve yakalanması için kapsamlı bir araştırma başlatıldı.

ShiftDelete'de yer alan habere göre, Merkezi olmayan finans dünyası, yeni büyük bir soygunla çalkalanıyor. Harmony Protocol ağına yapılan hack saldırısı sonrasında 100 milyon dolar çalındığı doğrulandı.

HARMONY'NİN HORİZON KÖPRÜSÜ HACKLENDİ

Harmony'nin Horizon köprüsü üzerinde yaşandığı belirtilen saldırı, kripto dünyasında yeni bir krize yol açtı. Platformdan gelen açıklamaya göre, Horizon köprüsünün sermayesinin üçte ikisi kadar (yaklaşık 100 milyon dolar) zarar yaşandı.

Harmony'nin Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, suçlunun profili henüz belirlenmiş değil. Fakat platform, hırsız olduğuna inandığı bireysel bir kripto para cüzdanını işaretledi. Harmony hack girişiminin detayları araştırılıyor olsa da, ilk rapora göre çeşitli tokenler kullanarak köprüden 11 transfer gerçekleştirildi.

Horizon'un geliştiricisi olan Harmony, istismarın Bitcoin köprüsünü etkilemediğini ve müşterilerine ait varlıkların güvende olduğunu belirtti. Twitter'dan yapılan açıklamada, "Suçluyu belirlemek ve çalınan fonları geri almak için ulusal makamlar ve adli tıp uzmanlarıyla birlikte çalışmaya başladık" denildi.

100 milyon dolar değerinde olan kripto paraların büyük bir kısmı hala saldırganın cüzdanında saklanıyor. Ancak hırsız, Uniswap aracılığıyla ETH'ye dönüştürmeye başladı ve farklı kripto para birimleri kullanarak 11 işlem gerçekleştirdi.

Kripto dünyasında oldukça popüler olan Horizon ağı, Harmony protokolünü Ethereum ve Binance Smart Chain gibi diğer ağlarla bağlama yeteneğine sahip. Ayrıca Harmony blockchain ve ağı arasında kripto para, itibari para ve NFT transfer edilmesini mümkün kılıyor.

100 milyon dolarlık soygun, kripto dünyasını derinden etkileyen ilk girişim değil. Daha önce de popüler NFT oyunu Axie Infinity'nin ağını oluşturan Ronin Network, 600 milyon dolardan fazla para çaldırmıştı.

Tüm Trend haberleri için tıklayın