Kim Milyoner Olmak İster'de sarı lacivertlileri kızdıran Fenerbahçe - Galatasaray sorusu!

Atv ekranlarında yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışma programının son bölümünde çıkan Fenerbahçe sorusu sarı lacivertlileri kızdırdı. Kenan İmirzalıoğlu'nun sunuculuğunu yaptığı yarışmada Galatasaray ile Fenerbahçe taraftarı arasında geçen bir diyaloğun yer aldığı soru sosyal medyada tepki çekti. Konuya ilişkin Hukukçu Fenerbahçeliler Derneği RTÜK'e şikayette bulundu.

Uzun yıllardır ekran serüvenine devam eden Kim Milyoner Olmak İster yarışma programının pazar akşamı yayınlanan bölümünde çıkan bir soru Fenerbahçelileri kızdırdı. Kenan İmirzalıoğlu'nın sunumuyla Atv'de yayınlanan yarışmada Öznur Özdemir'e yöneltilen 3 bin TL'lik soru Fenerbahçe ile Galatasaray'dan geldi.

Yarışmada Öznur Özdemir'e yöneltilen "Galatasaray'ın Süper Kupa ve UEFA Kupası şampiyonluğu gibi başarılarıyla övünen arkadaşına sürekli "Biz de sizi 6-0 yendik" diyerek karşılık veren biri muhtemelen hangi takımı tutmaktadır?" sorusu sosyal medyada Fenerbahçeliler tarafından tepki yağmuruna tutuldu.

Soruyu doğru cevaplayan yarışmacı ile sunucu Kenan İmirzalıoğlu arasında yaşanan diyalog sosyal medyada ilgi gördü. Yarışmacı Kenan İmirzalaoğlu'na bu sırada 'Sizi Fenerbahçeli olarak hatırlıyorum, aklımda öyle kalmış' dedi.

HUKUKÇU FENERBAHÇELİLER DERNEĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Fenerbahçe taraftarı sosyal medyada soruya tepki gösterirken Hukukçu Fenerbahçeliler Derneği ise programın ardından "Bir yarışma programında kulübümüzün isminin "alaycı ve aşağılayıcı" bir tavırda kullanıldığı tespit edilmiş olup; ilgili kanal ve program hakkında 6112 Sayılı Kanun'un 8.maddesi uyarınca RTÜK nezdinde ivedilikle şikayette bulunulacaktır" açıklamasını yaptı.

Tüm Trend haberleri için tıklayın