Facebook 36 sıra birden geriye düştü! İşte çalışılabilecek en iyi 100 şirket

Glassdoor'un yıllık olarak paylaştığı “En İyi Çalışılacak Yerler” listesi yenilendi. Geçtiğimiz yıl 11. sırada yer alan sosyal medya devi Facebook 36 sıra kaybederken zirvede yer alan şirket Nvdia oldu.

Facebook 36 sıra birden geriye düştü! İşte çalışılabilecek en iyi 100 şirket

2007 yılında Tim Besse, Robert Hohman ve Rich Barton tarafından kurulan Glassdoor "En İyi Çalışılacak Yerler" listesini paylaştı. Facebook bir yılda 36 sıra birden kaybederek "En İyi Çalışılacak Yerler" listesinde 47. sıraya geriledi.

Ntv'nin aktardığı habere göre; Çalışılacak en iyi şirketler listesi belli oldu. Geçen yıl 11. sırada yer alan Facebook yaşadığı skandalların ardından 36 sıra birden geriledi.

2007 yılında Tim Besse, Robert Hohman ve Rich Barton tarafından kurulan Glassdoor, 2018 yılında Japon şirketi Recruit Holding tarafından 1.2 milyar dolara satın alındı.

Eski bir çalışan tarafından yayınlanan bir dizi dahili belge ve şirkete karşı bir dizi duruşma kamuoyunda ciddi bir tepkiyle karşılandı.

Bu gelişmelerin de etkisiyle Glassdoor'un yıllık "En İyi Çalışılacak Yerler" listesinde Facebook 11'inci sıradan 47'inci sıraya gerilerken listenin zirvesinde teknoloji şirketi Nvdia yer aldı.

"EN İYİ ÇALIŞILABİLECEK ŞİRKETLER"

 1. NVIDIA
 2. HubSpot
 3. Bain & Company
 4. eXp Realty
 5. Box
 6. Boston Consulting Group
 7. Google
 8. Veterans United Home Loans
 9. lululemon
 10. Salesforce

 • facebook
 • çalışılabilecek en iyi 100 şirket
 • glassdoor
Tüm Trend haberleri için tıklayın