Emine Erdoğan: Türk kadını her alanda güçlüdür

Emine Erdoğan, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilmesinin 87. yılında kadınlarla bir araya geldi, “Türk kadınının güçlü bir aklı, güçlü bir yüreği ve güçlü bir maneviyatı vardır” dedi.

Emine Erdoğan: Türk kadını her alanda güçlüdür

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, AK Parti Kadın Kolları tarafından, 5 Aralık Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı tanınmasının 87. yıl dönümü kapsamında, eski ve yeni dönem kadın milletvekilleriyle yemekte bir araya geldi. Programda konuşan Erdoğan, merhum eski bakan Güldal Akşit'i rahmetle andı. Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının 87 yıl önce, birçok Avrupa ülkesinden çok önce tanındığını anımsatan Emine Erdoğan şöyle konuştu: "Batı dünyasında, kadınların zifiri bir karanlık içinde yaşadığı dönemlerde, Anadolu kadını, sosyal ve ekonomik hayatın ana damarlarında yer alıyordu. Türk kadınının güçlenmesi, hak ettiği sosyal statüye kavuşması aslında uzun bir geleneğin sonucudur."

Emine Erdoğan'ın katıldığı programda, eski Turizm Bakanı Güldal Akşit anısına video gösterimi yapıldı.

TARİHİMİZE KAZINDILAR

"İstiklal Harbi'mizin kadın kahramanlarının her biri başlı başına bir destandır. Türk kadınına has bu milli karakter on yılların, yüzyılların birbirine eklenmesiyle oluşan büyük bir manevi mirastır. Görüyoruz ki bu miras nesilden nesle aktarılıyor. Türk kadınının güçlü bir aklı, güçlü bir yüreği ve güçlü bir maneviyatı vardır."

Tüm Trend haberleri için tıklayın