Elon Musk ile Twitter arasında son perde... Kriz büyüyor

Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk sosyal medya platforu Twitter arasındaki hukuk krizi artıyor. Twitter'ın dava açtığı Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk sosyal medya devinin dolandırıcılıkla suçladı.

Elon Musk ile Twitter arasında son perde... Kriz büyüyor

TRT Haber

Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk ile Twitter arasındaki kriz büyüyor. Elon Musk Twitter'a dava açtı ve dolandırıcılıkla suçladı.

TRT Haber'de yer verilen habere göre, Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk'ın 165 sayfalık karşı dava metninde Twitter'ın sahte kullanıcılarla ilgili yanıltıcı bilgi verdiği suçlaması yinelendi.

ELON MUSK-TWITTER KRİZİ BÜYÜYOR

Musk'ın avukatları, Twitter'daki yanlış beyanların şirketin değerini olduğundan fazla gösterdiğini belirterek, Musk'ın sosyal medya devini satın almak için daha yüksek bir fiyatı onaylamasına yol açtığını savundu.

SAHTE HESAP KRİZİ

Twitter yönetimi kullanıcıların yüzde 5'inden daha azının sahte olduğunu iddia ediyor.

Elon Musk ise sahte hesap sayısının yüzde 20'den fazla olduğunu ve şirketin bunu gizlediğini öne sürüyor.

Dijital reklam gösterilebilen günlük aktif kullanıcı sayısının Twitter'ın iddia ettiğinden 65 milyon daha az olduğu da savunuyor.

44 MİLYAR DOLARLIK TEKLİF

Elon Musk, sosyal medya devi Twitter'ı satın almak için 44 milyar dolar teklif vermişti.

Twitter yönetimi başta reddettiği teklifi daha sonra kabul etti. Ancak tekliften bir buçuk ay sonra Musk, şirketin sahte hesap sayısını olduğundan çok daha az gösterdiği gerekçesiyle teklifi çektiğini açıkladı.

Twitter yönetimi bunun üzerine şirketin hisse değerini düşürdüğü gerekçesiyke satın alma işlemini gerçekleştirmesi için Musk'a dava açmıştı.

Tüm Trend haberleri için tıklayın