Dünyanın en ilginç kasabası: Yaşamak için apandisit ameliyatı olmak şart!

Antarktika'da yer alan Villa Las Estrellas köyü sakin bir yer arayanların tercih ettiği yerleşim yerlerinden birisi oluyor. En yakın hastanenin 1000 km uzakta olduğu kasabaya taşınmak için ise tek bir şart gerekiyor: Apandisitinizi aldırmak!

Dünyanın en ilginç kasabası: Yaşamak için apandisit ameliyatı olmak şart!

Muhammed Fatih Karabulut

Güney Okyanusu'nda yer alan King George Adası'ndaki Villa Las Estrallas köyü küçük bir kasabada hayat sürmek isteyenlerin tercih ettiği yerleşim yerlerinden birisi oluyor. Şehirden uzak, sakin bir yaşam isteyenlerin dikkatini çeken Villa Las Estrallas köyünün ilginç bir yanı var. Bu köyde yaşamak isteyenlerin apandisitini aldırması gerekiyor.

Aksam.com.tr'nin BBC'den aktardığı habere göre; Bazı insanların haftalar, aylar hatta yıllarca yaşadığı Antarktika'daki birkaç yerleşim yerinden biri olan Villas Las Estrellas'a yerleşmek isteyenleri kısıtlı bir sosyal hayata veya yalnızca birkaç restoran bekliyor. En yakın hastanenin 1.000 km'den uzakta olduğu kasabada yalnızca birkaç doktor ve cerrah bulunuyor.

Ortalama 100 kişinin yaşadığı kasabada bilim insanları, askeri personeller ve onların aileleri kalıyor. Bir postane, küçük bir okul, bir banka ve diğer temel tesislerin olduğu yerde hayat şartları ve soğuk insanları zorlayabiliyor.

APANDİSİTİ ALDIRMAK ŞART

Gerekli sağlık çalışanı ve ekipmanın yer almadığı kasabada apandisit büyük bir tehlike oluşturuyor. En yakın hastanenin kilometrelerce uzakta olduğu yerleşim yerinde kalan sakinlerin acil ameliyat gerektiren apandisit gibi operasyonları olması mümkün görünmüyor ve bu nedenle burada yaşayan insanların apandisitini aldırması gerekiyor.

Tüm Trend haberleri için tıklayın