Demet Akalın'dan, pitbull saldırısına uğrayan Asiye'nin ailesine destek

Demet Akalın, pitbull saldırısına uğrayan 4 yaşındaki Asiye Ateş'in babasının işten kovulup evden çıkarılması üzerine harekete geçti. Demet Akalın, sosyal medya hesabından açıklamada bulunarak 'En güzel yerde evini tut ben 1 yıllık kiranı öderim' dedi.

Demet Akalın'dan, pitbull saldırısına uğrayan Asiye'nin ailesine destek

Gaziantep'te yaşamını sürdüren 4 yaşındaki Asiye Ateş, sitede oyun oynadığı esnada 2 pitbull cinsi köpeğinin saldırısına uğradı. Ağır yaralanan Asiye Ateş, Antalya'da tedavi altına alındı. Yaşanan olayın ardından minik kızın babası Hüseyin Ateş'in çalıştığı sitedeki işinden ve evinden çıkarıldı.

Demet Akalın da Asiye'nin babasının yaşadığı zor durum karşısında kayıtsız kalmadı. Twitter'dan paylaşımda bulunan Demet Akalın, "Kime şikayet etsek ki bilemedim ne günah ya. Ev tutsun en güzel yerden ben 1 senelik kirasını öderim!

Sayın Şahin altında kalmaz yeni bir iş bulur. Gerçekten ne ara bu kadar kötü oldunuz hem suçlu hem güçlü yazık size" sözleri ile yardım çağrısında bulundu.

Demet Akalın daha sonra Twitter hesabından yeni bir paylaşımda bulunarak Hadise'ye çağrıda bulundu. Akalın, "Eniştenin cafesi var mı Antep'te?" sorusunu sordu.

BAŞKAN ERDOĞAN DA AÇIKLAMADA BULUNDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Gaziantep'te AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı açıklamada, pitbull köpeklerinin saldırısında ağır yaralanan Asiye Ateş'i hatırlatarak şöyle konuşmuştu:

"Burada bir olay var. 4 yaşındaki Asiye yavrumuzu maalesef bu Pitbull köpekleri adeta parçalama noktasına geldi. Tabi biz hayvan severler noktasında bir yasal düzenleme yapalım, dedik ve yaptık. Şimdi tabi bu yasal düzenlemeyle ortaya bir de bedel çıkıyor. Asiye yavrumuz dün gece kendisini biz ambulans uçakla buradan çok değerli Ömer Özkan beyin hastanesine Antalya Üniversitesi'ne naklettik. Orada gerekli operasyonlar kendisine yapılacak. Tabi ilginç olan bin şey var. Şimdi bu köpekler parası bol olanların köpekleri. Ve ne oluyor, ne gidiyor, ne yapıyorlar; dertleri yok. O yavru orada paramparça oluyor, bu adamlar hala acaba babasını nasıl aldatır, kandırırız bunun gayreti içinde. Kandıramayacak bunların bedelini ödeyeceksiniz. Biz de anneyi de babayı da yavruyu da inşallah elimizden gelen tüm hassasiyetle en ideal şekilde alanında ülkemizde, dünyada parmakla gösterilen doktorlarımızla inşallah tedavisini yaptıracağız. Hep birlikte dua edelim Asiye yavrumuzu kurtarmış olalım. Babasını da kapıcı olarak çalıştığı o yerden alıyoruz, onu da inşallah çok ideal yere çalışmak üzere sevk ediyoruz, Yaşadığımız onca sıkıntıya rağmen vatandaşımıza 'Nerede bu devlet' dedirtmedik, dedirtmeyeceğiz."

Tüm Trend haberleri için tıklayın