Bu 50 TL herkesin cüzdanında olabilir! Görenin ağzı bir karış açık kalıyor! Eğer sizde de bu paradan varsa...

Koleksiyonerler tedavülde olan ya da olmayan paralara yoğun ilgi gösteriyor. Özellikle eski paralara ilgili bir hayli fazla. Bu nedenle özellikle hatalı basım paraların satışa sunulduğu duyuruluyor. Bunun son örneği Rize'den. İslam Sancaktutan isimli vatandaş hatalı basım sıfırı olmayan 50 TL'yi 75 bin TL'ye verebileceğini ifade etti.

Bu 50 TL herkesin cüzdanında olabilir! Görenin ağzı bir karış açık kalıyor! Eğer sizde de bu paradan varsa...

Bu 50 TL herkesin cüzdanında olabilir. Görenin ağzı bir karış açık kalıyor. Son dönemlerde hatalı basım paralara yoğun ilgi gösterilmeye devam ediyor. 10, 20, 50, 100 ya da 200 TL'lik banknotların sağ üst köşesinde, bir sıfırın olduğu yerde basım hatası olan paralar vatandaşlar tarafından satışa sunuluyor.

GELEN YÜKSEK TEKLİFLERİ DEĞERLENDİRECEK

Rize'de müşterinin verdiği 50 TL'de sıfır olmadığını fark eden İslam Sancaktutan isimli işletme sahibi hatalı basım sıfırı olmayan 50 TL'ye 75 bin TL fiyat biçiyor.

Rize'de bir fast-food zincirinde çalışan Sancaktutan, müşterinin hesabı ödemesinin ardından parada bir eksiklik olduğunu fark etti. 50 TL'nin sıfırının olmadığını gören Sancaktutan, parayı bir süre inceledi. Basım hatası olduğu için diğer paralardan farklı olan paranın koleksiyonerler tarafından ilgi gördüğünü belirten Sancaktutan, parayı satmayı düşünmediğini söyledi. Eğer teklif olursa 75 bin TL'nin altında parayı satmayacağını söyleyen Sancaktutan, yüksek teklifleri değerlendirebileceklerini belirtti.

İki gün önce olayı yaşadıklarını söyleyen İslam Sancaktutan, "Kasiyer ve servis elemanı olarak çalışıyorum. Bir müşteri geldi ve siparişin ücretini aldım. 50 TL'nin sıfır rakamının olmadığını fark ettim. Sahte mi diye kontrol ettim. Müdürümüze konuyu bildirdim. Sıfırı olmayan 50 TL haberlerini görmüştüm. Bu konuda biraz araştırma yaptım. Koleksiyon olarak saklıyoruz. Satmaya niyetimiz yok ama güzel bir teklife satabiliriz. En son sıfırı olmayan paraya 75 bin TL istenmişti galiba. Ondan aşağı bir fiyata satmayı düşünmüyoruz. Ondan daha yüksek bir fiyata satabiliriz. Bizim için ilginç bir anı oldu. Şaşkınız şuan" dedi.

100 BİN TL'YE SATIŞA ÇIKARDI

Erciş ilçe merkezde giyim mağazası işleten, 4 çocuk babası Fatih Kılıç, akşam dükkanı kapamadan önce hesapları düzenledi. Kılıç, saydığı paralardan 100 TL'nin sağ üst köşesinde bir sıfırın olmadığını fark etti.

Bunun üzerine Kılıç, hatalı basılan 100 TL'yi 100 bin TL'ye satışa çıkardı. Fatih Kılıç, "8 yıldır giyim mağazası işletiyorum. Akşam dükkanın kasa hesaplarını düzenlerken saydığım paralardan 100 TL'nin sağ üst köşesinde bir sıfırın olmadığını fark ettim. Paranın sahte olup olmadığını öğrenmek için bir gün sonra bankaya gittim. Bana, paranın sahte olmadığını ve değiştirmek istersem değiştirebileceklerini söylediler. Ben kabul etmedim. Sosyal medyadan, haberlerden değerinin çok fazla olduğunu biliyordum. Bir arkadaşım, hatalı basılan 100 TL'yi kendisine vermem halinde 15 bin TL kendisine verebileceğini söyleyince bunu da kabul etmedim. Basım hatası bu parayı 1000 katına yani 100 bin TL'ye satışa çıkardım. Koleksiyoncuların bu parayı verebileceklerini düşünüyorum. Eğer alıcı olursa hatalı basım parayı satıp, biriken borçlarımın bir kısmını kapatmayı düşünüyorum" diye konuştu.

Tüm Trend haberleri için tıklayın