Bitcoin'de tarihi çöküş! Yatırımcıları korkutan tahmin

Bitcoin'deki gerileme son dakika itibarı ile devam ediyor. 2020 yılından bu yana ilk kez 20 bin doların altına gerileyen Bitcoin, an itibarı ile 18 bin dolar seviyelerinden işlem görüyor. Peki Bitcoin'deki düşüş sürecek mi? Uzmanlar, kısa vadede kripto paraların düşüş sinyali verdiğini ifade etti. İşte gelişmeleri...

Bitcoin'de tarihi çöküş! Yatırımcıları korkutan tahmin

Bitcoin'deki gerileme devam ediyor. Kripto para birimi Bitcoin, Aralık 2020'den bu yana ilk kez 20 bin doların altında. Ethereum da 1000 doların altını gördü. Peki, Bitcoin piyasalarında neler oluyor? Son dakika haberleri var mı? Kripto paraların geleceğini ne bekliyor, güncel rakamlar ne? İşte bu soruların yanıtladı

KASIM ZİRVESİNDEN BU YANA YÜZDE 70 GERİLEME

Fed'in sıkılaşma döngüsüne yönelik fiyatlamalarla hafta içinde 20 bin dolar sınırına dayanan Bitcoin, bu sınırı da aşağı yönlü kırdı. Bitcoin Aralık 2020'den bu yana ilk kez 20 bin doların altına geriledi. Ether de 1.000 doların altını gördü. Bitcoin Kasım ayında gördüğü zirveden bu yana yüzde 70 gerileme gösterdi.

BITCOIN VE ETHEREUM'DA SON DURUM

Bitcoin 19 Haziran Pazar günü saat 10:30 itibarıyla 18.400 dolar seviyesinde seyrediyordu.

Ethereum ise, aynı tarih ve saatte 961 lira seviyesinde seyrediyordu.

DÜŞÜŞ İVMESİ VE TAHMİNLER

Kripto piyasası küresel riskli varlıklar piyasalarıyla paralel şekilde Fed ve diğer merkez bankalarının sıkılaşma adımları dolayısıyla düşüş ivmesine girmişti.

Bloomberg HT'de yer alan habere göre, Kripto para fiyatları sert şekilde düşerken, profesyonel yatırımcılar eskisi kadar kolay kâr elde edilemeyen piyasada kazançlarını artırmak için birbirlerini hedef almaya başladılar.

DE-FI KRİZİ NEDİR?

Sushi De-Fi Borsasında Omakase anonim ismiyle bilinen bir kullanıcı verdiği röportajda birçok köpek balığı yatırımcının işlemleri kayıt altına alan blok zincirleri araştırarak özellikle yüksek kaldıraçla oynayan diğer yatırımcılar hakkında bilgi edinmeye çalıştığına dikkat çekti.

Sonrasında "köpek balıkları" bu yatırımcıları, insanların birbirinden aracı kurumlar olmadan borç aldıkları De-Fi sistemlerinde oldukça yaygın olan likidasyona (varlıklarının değerini sıfıra indirme) zorlayarak "likidasyon bonusu" elde ettikleri belirtiliyor.

Nansen blok zincir analitik firmasına göre benzer stratejilerden biri olan köpek balığı yatırımcıların merkeziyetsiz Borsalar ve merkezi borsalar arasındaki farkla fiyat arbitrajı üzerinden para kazanması TerraUSD sabitkoinin çökmesine neden olmuştu.

Geçtiğimiz günlerde kripto borsası Celsius Network'te yaşanan sorunlar da arbitraj işlemleri nedeniyle daha kötü bir hal almıştı.

BITCOIN'İN GELECEĞİ İÇİN YATIRIMCILARI KORKUTAN TAHMİN

Öte yandan, son günlerde 20 bin dolar seviyesi civarında hareket ederek tedirginliğe yol açan Bitcoin'de yatırımcılar fiyatın daha da düşüp düşmeyeceğini merak ediyor. Kripto para analiz sitesi CryptoQuant CEO'su Ki Young Ju, Bitcoin fiyatıyla ilgili çarpıcı bir değerlendirmede bulundu.

Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Ju, Coinbase'den Bitfinex'e 15 bin Bitcoin girişi olduğunu kaydederken, kripto hedge fonlarının uzun pozisyonlar için teminatları doldurduğunu söyledi.

Ayrıca Ju, market yapıcıların müşterilerinin satış emirlerini yerine getirmek için likidite doldurduğunu söyledi. Ju, her ihtimalle Bitcoin'in kısa vadede düşüş sinyali verdiğini belirtti.

1 Temmuz'dan itibaren geçerli olacak... Asgari ücret zammı için detaylar belli oldu

Enerji krizine benzin döktü... Gaz vanasını kıstı!

Yunan'ı BORA korkusu sardı: Menzili Atina'ya kadar ulaşabilir

Avrupa, Venezuela'ya muhtaç oldu: Dev petrol tankeri yola çıkıyor

Rus petrokimya devi SIBUR yatırım rotasını Türkiye'ye çevirdi

Bayraktar AKINCI TİHA'ya yeni pençe! İlk kez KGK ile vurdu

  • bitcoin son dakika
  • bitcoindeki düşüş sürecek mi
  • kripto paralar
Tüm Trend haberleri için tıklayın